نگران حاشیه سازیها هستیم / روته مولر پیشنهاد ایران را پذیرفت

نایب رئیس و سخنگوی فدراسیون فوتبال از حاشیه سازی و برخی اخبار نادرستی که در مورد تیم ملی فوتبال کشورمان منتشر می شود، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی تاج در حاشیه تمرین امروز تیم ملی کشورمان با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: خوشبختانه تیم ملی از امروز با صلابت تمرینات خود را آغاز کرد  که ما را به آینده این تیم امیدوار می کند.

وی در خصوص انتقاداتی که به فهرست تیم ملی فوتبال واردآمده است: گفت: ما می دانستیم هر لیستی که توسط مربی تیم ملی اعلام شود با یک سری از انتقادات روبرو خواهد شد اما باید توجه داشت بضاعت فوتبال ما همین بازیکنانی بود که علی دایی به اردوی تیم ملی دعوت کرد. او بهترین ها را به اردو فراخوانده است.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال با ابراز رضایت از نحوه انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: دایی برای دعوت بازیکنان خود به اردوی تیم ملی حداقل ها و حداکثرهایی در نظر گرفت، او بازیکنانی را دعوت کرد که همگن تر باشند.

تاج خاطرنشان کرد: از بین بازیکنان فوتبال ما بازیکنانی به اردو دعوت می شوند که آماده باشند در این بین تفاوت نمی کند آن بازیکن لژیونر باشد یا در لیگ داخل کشورمان بازی کند. کما اینکه دایی در اردوی اخیر تیم ملی نیز آماده ترین ها را به اردو فراخواند و از دعوت بازیکنانی که شرایطی نه چندان ایده آلی نسبت به سایر بازیکنان داشتند خودداری کرد.

وی تاکید کرد: اگر دایی را پذیرفته ایم و او را به عنوان سرمربی تیم ملی قبول داریم باید انتخاب های او نیز مورد پذیرش و تایید ما باشد.

تاج دایی را بهترین انتخاب برای تیم ملی خواند و افزود: دایی بهترین گزینه برای تیم ملی بود. زمانی که او شرایط کاملی برای هدایت تیم ملی دارد که مورد تایید تمامی اهالی فوتبال و کمیته تیم های ملی است، باید به انتخاب هایش هم احترام گذاشت.

وی با تاکید بر اینکه در مقطع فعلی باید از تیم ملی حمایت کرد، افزود: درحال حاضر ما نگرانی از روند آماده سازی تیم ملی نداریم. نگرانی ما بیشتر از جهت حاشیه ها و اخبار نادرستی است که از سوی برخی از افراد علیه تیم ملی و فدراسیون فوتبال درست شده است.

رئیس کمیته تیم ملی در خصوص اعلام اسامی بازیکنان تیم از سوی علی دایی گفت: ما پس از بازی سایپا با الکویت توسط آقای ابراهیمی سرپرست تیم ملی فهرست اسامی بازیکنان را از علی دایی دریافت کردیم و به سرعت از طر یق رسانه به اطلاع عموم رساندیم.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال پیرامون شایعاتی که علیه این فدراسیون مطرح شده است گفت: متاسفانه عنوان کردند ساختمان فدراسیون فوتبال به فروش رسیده که این شائبه بی اساس است. چطور می شود ساختمان فدراسیون واگذار شده باشد. در این بین برخی افراد بدون توجه به جهت این شرایط مسائلی را عنوان می کنند. یکی مطلب می زند، دیگری کاریکاتور می کشد و ....

رئیس کمیته تیم های ملی با اشاره به اهمیت حمایت از این تیم گفت: باید همه به موفقیت تیم ملی کمک کنند. متاسفانه این همه پیرامون انتخاب سرمربی تیم ملی حرف و حدیث ایجاد شد در نهایت هم علی دایی برگزیده شد و در همان روزی که می بایست کار آماده سازی برای بازی با کویت را آغاز می کردیم کارمان شروع شد.

تاج افزود: علی دایی چهره شناخته شده در فوتبال ماست که از گذشته بی خبر نیست او به شرایط فوتبال ما آگاه است و با آگاهی از نقاط ضعف و قوت بازیکنان فهرست تیم ملی را اعلام کرد.

رئیس کمیته تیم های ملی ادامه داد: ما هم در کارهای خود یکسری کاستی هایی داشتیم، فدراسیون فوتبال از همان بدو فعالیت خود در دوره جدید کار انتخاب سرمربی تیم ملی را انتخاب کرد اما به دلیل برخی از کاستی ها انتخاب سرمربی تیم ملی به تعویق افتاد.

وی مشکلاتی که پیرامون فدراسیون فوتبال به وجود آمده بود را طبیعی خواند و افزود:  فدراسیون فوتبال در دوره جدید با توجه به مدل فیفا و ای اف سی کار می کرد که همین مسئله ناهماهنگی هایی را در ابتدای کار به وجود آورده بود.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال  در خصوص انتخاب دستیاران خارجی علی دایی گفت: "اینکر فیرات" یکی از مربیان مورد نظر علی دایی بود که از امروز کار خود را با تیم ملی آغاز کرد. فدراسیون فوتبال هنوز با این مربی قراردادی را به امضا نرسانده اما ظرف روزهای آینده قرارداد نهایی همکاری با وی نهایی خواهد شد.

وی ادامه داد: روته مولر هم به کادر فنی تیم ملی اضافه می شود، کمیته تیم های ملی پیشنهاد علی دایی را برای انتخاب مولر پذیرفته است اما با توجه به اینکه این مربی تحت قرارداد با فدراسیون فوتبال آلمان است به احتمال زیاد پس از دیدار با کویت شاهد حضور مولر در تیم ملی خواهیم بود.

تاج با تاکید بر اینکه تیم ملی باید سقف انتظارات مردم دست پیدا کند افزود: باید همه امکانات را فراهم آوریم و با حمایت همه اعضای فدراسیون و اهالی فوتبال ضمن حمایت از علی دایی و تیم ملی با صعود به جام جهانی حداقل انتظار مردم را فراهم آوریم.

وی در خصوص آینده تیم ملی گفت: نمی شود مطمئنا گفت که تیم ملی چه آینده ای پیدا خواهد کرد. هر کس در فوتبال چنین ادعایی را مطرح کند هیچ چیز نمی داند.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص همکاری منصور ابراهیم زاده با تیم ملی گفت: آقای ابراهیم زاده از دوستان من است که به خواست من در کنار تیم ملی حضور یافت. پیش از اینکه در فدراسیون جدید مسئولیت بپذیریم نیز از آقای هاشمی درخواست کردم هدایت تیم ملی را در مقطع پیش از بازی با سوریه به ایشان بسپارند در شرایط فعلی که دستیاران علی دایی در تیم ملی انتخاب شده اند از وجود آقای ابراهیم زاده با نظر کمیته تیم های ملی در رده های دیگر استفاده خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد: آقای ابراهیم زاده و علی دایی برای هدایت تیم ملی بزرگواری کردند. در شرایطی که مربیان مختلف جهت پذیرش تیم ملی شرایط آن چنانی عنوان می کردند این دو مربی با مطرح شدن پیشنهاد ما برای هدایت تیم ملی بدون هیچ پیش شرطی قبول مسئولیت کردند. در این شرایط این حق برای ما هست که تدبیری نیکو جهت حضور آقای ابراهیم زاده در تیم های مختلف ملی بیندیشیم که طی روزهای آینده در این خصوص تصمیم گیری خواهیم کرد.

کد خبر 654564

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha