آخرین مرور بر مطبوعات سال 86

لغو امتیاز 9 نشریه، افتتاح رسمی سینما آزادی، معرفی پرمخاطبان عرصه نمایش و اکران فیلم‌های به نمایش درنیامده جنگ عناوین برجسته صفحه فرهنگ و هنر مطبوعات امروز دوشنبه 27 اسفند 86 هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، "تهران امروز" در صفحه اول می‌پردازد به افتتاح رسمی سینما آزادی. گزارش پشت صحنه مجموعه نوروزی "پیامک از دیار باقی" در صفحه تلویزیون، نقش زنان در سینمای ایران در صفحه بانوی امروز، درباره قهرمانانی که باور ندارند پیر شده‌اند و نگاهی به فیلم "کار بانک" در صفحه سینما جهان و تقدیر از دست‌اندرکاران جشنواره‌های فرهنگی، دیدار بهرام رادان از اهالی کهریزک و "ملاقات بانوی سالخورده" پرفروشترین نمایش سال 86 در صفحه پایانی آمده است.

* در نگاهی به فیلم خارجی "کار بانک" آمده: "برخی فیلم را اثری مفرح و کمدی می‌دانند اما این فیلم هیچ شباهتی به "جنایتکاران لاوندرهیل" ندارد. در واقع این فیلم به هیچ وجه کمدی نیست، بلکه استعاره‌هایی مهمتر را دنبال می‌کند و در نمایش آنان نیز موفق است. برای دزدان فیلم تنها پول اهمیت دارد اما هدف اصلی آمران سرقت چیزی دیگر است. "کار بانک" را می‌توان مطالعه درباره تفاوت‌های طبقاتی دانست و یکی از مزایای فیلم نبود تکنولوژی پیشرفته در آن است."

"ایران" در صفحه فرهنگ و هنر می پردازد به بخش هشتم رمان هایی که به سینما لبخند زدند درباره رمان "دره وحشت". سخنان وزیر ارشاد در مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران جشنواره‌های فرهنگی، اکران فیلم‌های به نمایش درنیامده جنگ، بازگشت ایندیانا جونز، درباره فیلم جدید غلامرضا رمضانی و اخبار کوتاه در صفحه پایانی کار را تمام می کند.

"جام جم" در صفحه رسانه می‌پردازد به نوروز 87 در شبکه یک سیما، شکایت علیرضا داودنژاد از شورای صنفی نمایش به اداره نظارت و ارزشیابی، نمایش برگزیده فیلم‌های به نمایش درنیامده جنگ و اخبار کوتاه. تولید مجموعه عروسکی "مهمانپذیر سعادت" در شبکه قرآن و نگاهی به برنامه "کتاب چهار" در صفحه بخوانید و ببینید منعکس شده است.

* در یادداشتی بر برنامه "کتاب چهار" آمده: "این برنامه با موضوع معرفی کتاب‌های برتر و تازه‌های نشر از تولیدات گروه تاریخ، فرهنگ و اندیشه دینی شبکه چهار و در بخش شیوه معرفی موفق است. در گفتارهای روی تصاویر از خلاصه مضمون کتاب و بخش‌های خود اثر استفاده می‌شود. بخش هایی که دربردارنده فکر کلی حاکم بر اثرند و گزینش‌های هوشمندانه از تسلط پژوهشگران برنامه بر کتب انتخابی حکایت دارد."

"همشهری" در صفحه ادب و هنر می‌پردازد به مشخص شدن تکلیف اکران گروه سینما عصر جدید در جلسه امروز، متوقف شدن مجموعه "کارآگاه علوی 2" و اخباری کوتاه از الناز شاکردوست، رضا رویگری، مهتاب کرامتی، علیرضا رئیسیان، احمد عزیزی و ...

"اعتماد ملی" در صفحه ادب و هنر می‌پردازد به گفتگو با مدیر مسئول ماهنامه "هفت" به بهانه لغو امتیاز این نشریه، حرف‌های کیومرث پوراحمد و جمشید ارجمند در این خصوص، گپی با ثریا قاسمی، بسته پیشنهادی، پیام مهتاب کرامتی به مناسبت نوروز و پیام‌های صنفی.

"اعتماد" در صفحه سینما می‌پردازد به تحلیل اکران نوروزی سینماها، نگاهی به فیلم "راننده تاکسی" به نقل از مهر و اخبار کوتاه. معرفی پرمخاطب‌ترین نمایش‌های سال 86، اعلام زمان نمایش "ایندیانا جونز 4"، برگزاری جشنواره فرهنگی هنری آب، ادامه تولید مجموعه "آتش‌نشانان"، چند یادداشت و اخبار کوتاه در صفحه پایانی آمده است.

* در مرور اکران نوروز 87 آمده: "موقعیت ویژه اکران نوروز باعث نمی‌شود همیشه انتخاب‌هایی مناسب از جانب سینماداران برای اکران این فصل انجام شود. فراموش نکرده‌ایم که بهار گذشته در کنار فیلم "اخراجی‌ها" و حتی "مهمان"، دو فیلم "خون‌بازی" و "شب بخیر فرمانده" روی پرده رفتند که فیلم دوم نه تنها نشانی از یک فیلم نوروزی نداشت، بلکه حتی نمی‌شد عنوان یک فیلم به معنای عام را نیز به آن اطلاق کرد."

"حیات نو" در صفحه فرهنگ و اندیشه می‌پردازد به گفتگوهایی با جان کیوزاک بازیگر فیلم "1408" و براد پیت بازیگر فیلم "ترور جسی جیمز ..." و لغو امتیاز 9 نشریه. مطلبی به بهانه آغاز نمایش فیلم سینمایی "به همین سادگی" در سینماها و اخباری کوتاه از دیوید لینچ، جرج کلونی و ... در صفحه پایانی منعکس شده است.

"جوان" در صفحه پایانی می‌پردازد به معرفی برگزیدگان جشنواره بچه‌های مسجد، انتخاب پرفروشترین فیلم اندونزی در چند سال اخیر، نمایش فیلم‌های جنگی در پانزدهمین سالگرد شهید آوینی، بازگشت رضا رویگری به صحنه تئاتر، جشنواره نوروزی فیلم‌های ایرانی در مالزی و اخبار کوتاه.

"کارگزاران" در صفحه تجسمی می‌پردازد به نگاه هنرمندان به دوسالانه نقاشی، گفتگو با منوچهر معتبر هنرمند نقاش و گزارش هفتمین دوسالانه ملی نقاشی معاصر ایران. توقیف ماهنامه "هفت"، نگاه مدیر مسئول مجله‌های "دنیای تصویر" و "هفت" و نگاه هنرمندان عرصه‌های مختلف به این موضوع در صفحه پایانی کار را تمام می‌کند.

کد خبر 655844

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha