ضرورت مدیریت ایران درعرصه‌جهانی/ سال87 سال تحولات بزرگ اقتصادی است

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور تصریح کرد: افزایش ارتباطات مردمی، هدفمند کردن یارانه ها، توسعه سرمایه گذاری در داخل و خارج کشور و حضور در عرصه های مدیریت جهانی اولویت های کاری دولت در سال آینده خواهد بود .

به گزارش خبرگزاری مهر ، دکتر محمود احمدی نژاد در همایش"فرصت های خدمت" و در جمع اعضای هیئت دولت و معاونان وزارتخانه ها با بیان اینکه دولت برای اتخاذ تصمیم های بزرگ آمادگی دارد، اظهار داشت: سال آینده سال تحولات بزرگ اقتصادی است و تمام تلاشها باید در جهت توزیع عادلانه خدمت میان قشرهای مختلف جامعه صورت گیرد .

رئیس جمهور ساماندهی و مدیریت پرداخت یارانه در نظام اقتصادی کشور را ضروری خواند و گفت: نباید به گونه ای باشد که 80 هزار میلیارد تومان یارانه در سال از سوی دولت پرداخت شود اما 70 درصد آن نصیب 3 دهک برخوردار تر جامعه شود .

دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه دولت اسلامی دولت مردم است و هر مسئولی که ارتباط قوی با بدنه مردم دارد موفق است ، تاکید کرد: مسئولان اجرایی کشورباید به گونه ای طراحی و عمل کنند که مردم به راحتی به آنان دسترسی داشته باشند زیرا قطع ارتباط با مردم به گرفتن تصمیمات ناپخته و گرفتار شدن در محدوده های خاص مدیریتی منجر می شود .

رئیس جمهور بخش عمران کشور را دارای رشدی بسیار پرشتاب دانست و گفت: سال آینده توان کارهای اجرای ، سرمایه گذاری و خدمت رسانی در عرصه های گوناگون باید با همین شتاب ادامه یابد.

احمدی نژاد با اشاره به تحرک اقتصاد کشور ازجمله صادرات به میزان 18میلیارد و 800 میلیون دلار در یازده ماه گذشته امسال اظهار داشت: 48 درصد واردات کشور نیز مواد اولیه و پایه ای است که پس از تبدیل به کالای جدید صادر می شود .

رئیس جمهور درادامه سخنان خود سال 86 را سالی پر تلاش و پرتحرک وبا آثار بسیار ارزنده و فراوان برای خدمتگزاران مردم دردولت برشمرد و اظهار داشت : امروز جمهوری اسلامی ایران درخشانتر از همیشه حضوری تعیین کننده در جهان دارد و نقطه امید و اتکای ملت ها است .

دکتر احمدی نژاد فضای کنونی جهان را جدید ودرحال تحول خواند وتاکید کرد با توجه به جایگاه و عظمت نظام جمهوری اسلامی ایران در میان ملت ها و کشورها باید به دنبال مدیریت و حضور در عرصه های گوناگون جهان باشیم .

رئیس جمهور با بیان اینکه ابرقدرتها با بزرگنمایی و مرعوب کردن حکومت می کنند، گفت : قدرت های بزرگ امروز در ارایه راهکار برای حل مسایل جهان ناتوانند و در مشکلات و مصائب ناشی از رفتارها و تصمیمات خود گرفتار شده اند.

دکتر احمدی نژاد با اشاره به نگاه آرمانی جمهوری اسلامی ایران به جهان گفت: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران باید راه را برای حضور همه دستگاه ها در عرصه های جهانی هموار کند تا ایران وارد عرصه مدیریت جهان شود .

رئیس جمهور در بخش پایانی سخنان خود در همایش "فرصت های خدمت" از خانواده های مسئولان اجرایی کشور قدردانی و تاکید کرد: همسران و فرزندان خادمان ملت دردولت نقشی موثر در خدمت رسانی دارند که از اجر معنوی بسیار بالایی برخوردار است.

براساس این گزارش، دکتر پرویز داودی معاون اول رئیس جمهور نیز در همایش "فرصت های خدمت" با اشاره به اقدامات دولت نهم در یکسال گذشته، اظهار داشت : دولت نهم در بخش های مختلف پیش قدم و پیشتاز بوده است که امیدواریم این روند با صدق و صفا و تلاش در سال آینده نیز ادامه یابد.

همچنین علیرضا افشار رئیس ستاد انتخابات کشور ، محمد حسین صفارهرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و منوچهر متکی  وزیر امور خارجه نیز گزارشی از برگزاری انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی، اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سیاست خارجی دولت نهم در سال 86 بیان کردند .

کد خبر 655854

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha