اخطار به چند بخش آموزشی پزشکی عمومی در دانشگاههای دولتی و آزاد

معاون آموزشی وزارت بهداشت از اخطار به چند بخش آموزشی رشته پزشکی عمومی در سه دانشگاه علوم پزشکی در تهران و چند واحد پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

دکتر بهرام عین اللهی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: پس از ارزشیابی های مستمر و نظارت دائم معاونت آموزشی وزارت بهداشت و دبیرخانه های مربوطه بخش های آموزشی سه دانشگاه علوم پزشکی در شهر تهران در رشته های رادیولوژی و جراحی عمومی اخطار آموزشی دریافت کردند و ملزم به بهبود وضعیت تربیت دانشجوی پزشکی عمومی شدند.

وی یادآور شد: این نظارت دائم و پایش مستمر در مورد رشته پزشکی عمومی در واحدهای پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی نیز اعمال شده است و چند بخش آموزشی پزشکی عمومی این واحدها نیز اخطار آموزشی دریافت کرده اند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: بخش های آموزشی در مرحله اول اخطار آموزشی دریافت می کنند و در صورت بهبود نیافتن نحوه آموزش در آنها اعتبار آموزشی لغو می شود.

وی اضافه کرد: همچنین بر اساس مصوبه هیئت ممیزه مرکزی وزارت بهداشت اساتیدی که در آموزش گروه پزشکی عمومی حضور دارند و بخشهای مربوط به آنها از نظر اعتبار آموزشی رد شود، امکان ارتقاء نخواهند داشت.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تأکید کرد: بخش های آموزشی که به تربیت دانشجوی پزشکی عمومی می پردازند به طور دائم تحت پایش قرار دارند و باید نسبت به تربیت دانشجو در این رشته ها دقت لازم را به عمل بیاورند به همین منظور معاونت آموزشی نیز با جدیت با این بخش ها و نحوه آموزش در آنها برخورد می کند.

کد خبر 655868

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha