بیرجند - خبرگزاری مهر: مدیر کل سازمان تربیت بدنی خراسان جنوبی از افتتاح 15 پروژه ورزشی در این استان طی سال 87 خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر در بیرجند، جعفر قدیری صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در سال 87 تربیت بدنی بنا دارد هر ماه یک پروژه ورزشی را افتتاح نماید، افزود: سالن ورزشی چند منظوره بیرجند، سالن ورزشی مورد و سالن ورزشی درح سه پروژه قابل افتتاح در سه ماهه اول سال آینده می باشد.

وی اعتبار این پروژه ها را بالغ بر 15 میلیارد ریال اعلام کرد و اظهارداشت: در راستای توجه به ورزش روستایی در استان شش خانه ورزشی در روستاها مشخص شده است که تاکنون سه باب از این خانه ها مجهز به وسایل ورزشی شده ‌اند.

قدیری از اجرایی شدن 29 مصوبه هیئت دولت در زمینه ورزش خراسان جنوبی در سال 87 خبر داد و خاطرنشان کرد: سرانه فضای ورزشی خراسان جنوبی نیز تا پایان برنامه توسعه چهارم با اجرای پروژه ها در دست اجرا به یک متر و 5/1 متر مبع خواهد رسید.

مدیر کل سازمان تربیت بدنی خراسان جنوبی فقر نگرش علمی را تنها مشکل ورزش این استان دانست و تصریح کرد: صرف برگزاری چند دوره کلاس و سمینار بر علمی بودن ورزش تأکید نمی توانیم بکنیم.

قدیری با اشاره به اینکه در سال آتی پنج مسئول هیئت ورزشی در استان تغییر خواهد کرد ادامه داد: برنامه ‌های محوری در دستور کار خیلی از هیئت‌ها قرار ندارد که در این راستا به هیئت هایی که بدون برنامه باشند هیچ اعتباری تخصیص نخواهد یافت.

مدیر کل تربیت بدنی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 20 هیئت شهرستانی در بیرجند در سال آتی کار خود را شروع خواهد نمود، یادآورشد: با برگزاری مجمع هیئت فوتبال استان در اردیبهشت سال آتی مسئول جدید هیئت فوتبال نیز مشخص می ‌شود.

وی با بیان اینکه مسئولان هیئتهای ورزشی باید نگرش خود را از سطح شهرستان به سطح استان ارتقاء دهند اظهار داشت: با انتخاب نمایندگان جدید برای استان امیدواریم روح تازه‌ ای به کالبد ورزش منطقه دمیده شود.

قدیری سال 87 را سال جنبش ورزش همگانی و جهش برای ورزش قهرمانی در زمینه ورزش خواند و اضافه کرد: برای حضور بهتر در المپیاد ورزشی سال آینده شبه المپیادی با حضور بیش از 10 رشته ورزشی تیرماه سال آینده در استان برگزار خواهد شد.

وی از مجهز شدن همه چمن‌های استان به پروژه روشنایی در سال آتی خبر داد و افزود: تغییر کاربری اماکن ورزشی، کم لطفی به جوانان استان است و حتی سلامت آنان را نیز به خطر می ‌اندازد.

وی به موفقیت‌های ورزش این استان در سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: کسب مقام دوم در جذب اعتبارات ادارات کل تربیت بدنی کشور، نمونه شدن هیئت پینگ پنگ استان در کشور، قهرمانی فوتبال ساحلی استان در کشور، کسب مقام سوم نابینایان در مسابقات جودوی کشور و مقام سومی کشوری در رشته ووشو بخشی از موفقیت های ورزشکاران خراسان جنوبی در سال 86 است.

مدیر کل سازمان تربیت بدنی خراسان جنوبی از تجهیز شدن و مستقر شدن 36 هیئت ورزشی استان در خانه ورزش خبر داد و گفت: 9 هیئت ورزش‌های همگانی نیز در ساختمان دیگری مستقر می ‌شوند.

مدیر کل سازمان تربیت بدنی خراسان جنوبی به هفت هدف میان مدت سازمان اشاره کرد و یادآورشد: دستیابی به مقام چهارم مسابقات آسیایی 2010 چین، دستیابی یک متر مربع سرانه ورشی برای هر ایرانی، حضور در المپیک 2012 لندن با داشتن 114 سهمیه، اعتلای فرهنگ دینی در ورزش، رشد ورزش همگانی، توسعه ورزش بانوان و خصوصی سازی بخش ورزشی از اهدافی است که سازمان تربیت بدنی همه ادارات کل خود را ملزم کرده است تا در راستای تحقق این اهداف تلاش کنند.

کد خبر 655895

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha