شرکت کنندگان در همایش "مؤلفه‌های امنیت اجتماعی از منظر اسلام" که از یکشنبه 26 اسفندماه در مصر آغاز شد، ارتباط میان توسعه در یک جامعه اسلامی و امنیت اجتماعی را مهم خوانده و گفتند: امت اسلام همه عناصر تشکیل دهنده این اهداف را دارا هستند و در راستای شکوفایی و پیشرفت گام برمی دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نسیج، بیستمین همایش بین المللی شورای عالی امور اسلامی مصر با عنوان " مؤلفه های امنیت اجتماعی از منظر اسلام" از دیروز 26 اسفندماه به مدت 4 روز در قاهره برگزار می شود.

دکتر احمد نظیف نخست وزیر مصر به نیابت از حسنی مبارک رئیس جمهور این کشور سخنرانی کرد و اظهار داشت: شرکت کنندگان در این همایش مسئله مهم گفتگوی بین ادیان و فرهنگها را مورد بررسی قرار می دهند چرا که در جهان ما ارعاب و خشونت افزایش بسیاری یافته است.

وی در ادامه به ضرورت همکاری و همبستگی مشترک میان جهان اسلام اشاره کرد و افزود: مبارزه با پدیده های افراط گرایی و ارعاب و خشونت عاملی برای مبارزه با اهانت به اسلام است. این در حالی است که گروهها و افراد نیاز شدیدی به امنیت اجتماعی دارند و ضرورت زندگی آنها به شمار می رود.

احمد نظیف ارتباط میان تحقق توسعه در یک جامعه اسلامی و امنیت اجتماعی با اهمیت خواند و گفت: باید برنامه هایی به این منظور ارائه کرد و زمینه های پیشرفت و شکوفایی ملتها را فراهم آورد. امت اسلام همه عناصر تشکیل دهنده ای که آنها را برای دستیابی به این اهداف کمک می کنند دارند چرا که آنها بهترین دارندگان امکانات مادی، معنوی و روحی هستند که به منظور برقراری امنیت اجتماعی در جامعه خود باید از آنها بهره مند شوند.

در مراسم افتتاحیه این همایش دکتر محمد سید طنطاوی شیخ الازهر، دکتر محمود حمدی زقزوق وزیر اوقاف مصر و رئیس شورای عالی امور اسلامی، وزیران ارتباطات و توسعه اقتصادی، همچنین پاپ شنوده سوم پاپ اسکندریه و تعدادی از رهبران دینی اسلام و مسیحیت، سفیران کشورهای اسلامی و عربی در قاهره نیز حضور داشتند.

اندیشمندان از 80 کشور و 200 سازمان جهانی که امور گفتگوی میان ادیان و فرهنگها را به عهده دارند در این همایش مشارکت می کنند.

کد خبر 655907

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha