پیروزی65 درصدی جبهه‌متحد/ انتخابات بیانگر باور عمیق مردم به اصولگرایان

اعضای جبهه متحد اصولگرایان در کنفرانسی خبری از راهیابی 65 درصد از نامزدهای اختصاصی این جبهه به مجلس هشتم خبر دادند و این آمار را بیانگر باور عمیق مردم به اصولگرایان و عملکرد دولت نهم خواندند.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری جبهه متحد اصولگرایان با حضور سید شهاب الدین صدر، علی زاکانی و علی اصغر زارعی  صبح امروز در مجموعه سید الشهداء تهران برگزار شد.

صدر در ابتدای این کنفرانس خبری با اعلام اینکه در انتخابات مجلس هشتم تقریبا 270 نامزد در حوزه های مختلف انتخابیه از طرف جبهه متحد اصولگرایی معرفی شده بود، اعلام کرد: تا کنون به جز تهران بیش از 65 درصد ازنامزدهای جبهه متحد در کل کشور توانسته اند حائز اکثریت آرا شوند و به مجلس راه پیدا کنند.

وی افزود: البته 5 الی 6  درصد نامزدهای اصولگرا که آنها هم مورد حمایت ما هستند ولی نامشان درلیست جبهه متحد نبوده است در بین منتخبان ملت وجود دارد که در این مقطع می توان گفت 70 تا 71 درصد نامزدهای منتخب شاخص اصولگرایان به مجلس راه پیدا کرده اند.

صدر ادامه داد: 30 نفر اول آرای تهران هم نامزدهای جبهه متحد هستند.

دبیر اجرایی جبهه متحد اصولگرایان با سالم توصیف کردن برگزاری انتخابات گفت: انتخابات با حضور گسترده مردم برگزار شد که ما وظیفه خود می دانیم از آحاد مردم تشکر کنیم ، مردم افتخاری را بر افتخارات نظام افزودند.

وی همچنین با تشکر ویژه از رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب در مقاطع مختلف هم با رهنمودها و ارشادات خود باعث هدایت همه گروه های سیاسی شدند وهم مردم را در انتخاب نامزدها بر اساس شاخص ها و ویژگی هایی که تعیین فرمودند هدایت کردند.

درادامه این نشست علی اصغر زارعی نماینده رایحه خوش خدمت در جبهه متحد اصولگرایی به بیان دیدگاه های خود پرداخت.وی گفت: مجلس هشتم در فضای خاصی شکل گرفت، از یک طرف انتخابات در پایان سال برگزار شد، از سوی دیگر ضوابط و مقررات محدودی وجود داشت همچنین  فضای سنگینی را از خارج علیه ملت ایجاد کرده بودند ولی با این وجود 24 اسفند عرصه  یکی ازحماسی ترین حضورهای ملت بود.

زارعی افزود: رویکرد ملت به اصولگرایان از سالهای قبل وجود داشت اما در این اواخر سیاه نمایی هایی از خارج و از سوی برخی در داخل دامن زده می شد، آنها عدم توفیق دولت درحل مشکلات را بزرگنمایی می کردند وسعی می کردند چهره ای ناپسند از اقدامات ارزشی نشان دهند ولی انتخابات 24 اسفند لایه زیرین باورهای مردم را نسبت به اصولگرایان، ارزش های انقلاب و عملکرد دولت نهم نشان داد و نشان داد مردم ما امیدوارند و چون امیدوارند در صحنه حضور دارند.

وی گفت: امیدواریم 24 اسفند مثل 22 بهمن 86 از طرف دوستان ودشمنان دچار فراموشی نشود، هرچند همانطور که حماسه 22 بهمن توسط غربی ها خوب دیده نشد به نظر می رسد 24 اسفند نیز همانطور باشد.

عضورایحه خوش خدمت، اظهارداشت: انتخابات 24 اسفند اعتماد به نفس ملی را درکشورافزایش داد و امیدواریم راه اصولگرایان که همان راه شهدا، دفاع مقدس و امام است راه همواری برای کشور باشد واصولگرایان بتوانند انتظارات مردم را برآورده کنند.

وی همچنین از رهبر معظم انقلاب به خاطر روشنگری ها و تشویق اهداف مجلس هشتم با رهنمودهای خویش قدردانی کرد.

در ادامه این نشست اعضای جبهه متحد اصولگرایان به سئوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

شهاب صدر در پاسخ به سئوالی در باره ترکیب مجلس هشتم، گفت: تا کنون 65 درصد از نامزدهای اختصاصی ما که حدود 131 نفر (به جز تهران) می شوند به مجلس راه پیدا کرده اند و در مرحله دوم نیز 52 نفر از اصولگرایان وجود دارند که فکر می کنیم بیش از 30 نفر از آنها رای می آورند.

صدر در خصوص هماهنگی های بین منتخبان ملت قبل ازتشکیل مجلس گفت: ما قبل از آغاز به کار مجلس هشتم قطعا هماهنگی هایی را خواهیم داشت چون نیازمند انسجام بیشتری هستیم که در کنار دولت مشکلات را رفع کنیم.وی بستر سازی برای تحقق سند چشم انداز و تبدیل این سند به گفتمان رایج در برنامه ریزی های کشور را از جمله اولویت های مجلس هشتم توصیف کرد.

صدر در ادامه افزود: دوری از التهابات سیاسی ،ادامه حمایت از حقوق ملی درعرصه بین الملل و ادامه روند مجلس هفتم نیز از جمله اولویت های ما می باشد.

دبیر اجرایی جبهه متحد اصولگرایان گفت: آزاد سازی اقتصادی و اجرای اصل 44 نیز یکی از محورهایی است که در مورد آن به هماهنگی وسازماندهی منتخبان اصولگرا خواهیم پرداخت.

خبرنگار مهر از صدر پرسید آیا همین ساختار جبهه متحد اصولگرایان در انتخابات آتی ریاست جمهوری هم باقی خواهد ماند که وی پاسخ داد: ما از ابتدا دو هدف ودو ماموریت را برای این ساختار در نظر گرفتیم یکی انتخابات مجلس شورای اسلامی و دوم ایجاد تشکیلاتی که بتواند وحدت اصولگرایان را تضمین کند، خوشبختانه ساختار فعلی جبهه متحد نشان داد که کارآیی لازم را دارد و ما بعد از برگزاری انتخابات هماهنگی اصولگرایان را برای مقاطع بعدی ادامه خواهیم داد.

وی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر در مورد هزینه های انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان گفت: ما این هزینه ها را به طور شفاف اعلام خواهیم کرد، اضلاع سه گانه جبهه متحد این هزینه ها را تامین کرده اند . صدر این هزینه ها را حداقلی خواند و گفت ما از اینکه همه گروه ها هزینه های خود را اعلام کنند استقبال می کنیم چون منجر شفاف سازی می شود.

ادامه دارد...

کد خبر 655942

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha