موسسه اعتباری بخش تعاون تا پایان نیمه اول اسفند سالجاری 4250 میلیارد ریال تسهیلات اعتباری پرداخت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی صندوق تعاون کشور، مدیرعامل این صندوق گفت: این موسسه اعتباری تا پایان نیمه اول اسفند ماه سالجاری پس از کارشناسی و توجیه فنی و مالی تعداد 50733 فقره پرونده اقتصادی مربوط به تعاونگران فعال در بخشها و زیر بخشهای اقتصادی بالغ بر 4250 میلیارد ریال تسهیلات اعتباری پرداخت کرد.

ماشاءالله عظیمی اظهار داشت: از کل تسهیلات پرداختی مذکور نزدیک به 2490 میلیارد ریال سهم اتحادیه ها و شرکتهای تعاونی و بیش از 1760 میلیارد ریال سهم اعضای تعاونی ها و متفرقه است، بر این اساس رقم اعطای تسهیلات مذکور در قیاس با عملکرد اعتباری مدت مشابه سال قبل از 106 درصد رشد برخوردار بوده است.

وی افزود: عملکرد اعتباری صندوق تعاون کشور طی سالجاری در هر یک از بخشها یا زیر بخشهای مختلف اقتصادی به ترتیب در بخش کشاورزی از 120 درصد، صنعت و معدن از 58 درصد، مسکن و عمران از 217 درصد ، خدمات 27 درصد و بازرگانی از 111 درصد رشد برخوردار بوده است.

مدیرعامل صندوق تعاون کشور افزود: بر این اساس 69 درصد از پرونده های اقتصادی متقاضیان توسط  ستاد و بالغ بر 137 درصد از پرونده ها توسط سرپرستی ها و شعب مصوب شده است، علاوه بر این سهم هر یک از عقود اسلامی مورد عمل در موسسه اعتباری بخش تعاون به ترتیب فروش اقساطی 106 درصد، مضاربه 392 درصد، مشارکت مدنی و جعاله 30 درصد، سلف و قرض الحسنه بیش از 110 درصد است.

به گفته عظیمی با پرداخت تسهیلات اعتباری مورد اشاره در سالجاری میزان ایجاد مشاغل جدید و حفظ اشتغال موجود در بخش تعاون از 106 درصد رشد برخوردار بوده است.

وی اظهارداشت: مقرر است که صندوق تعاون کشور در قالب طرح مسکن مهر و به منظور آماده سازی دولتی زمینهای اجاره ای 99  ساله دولتی مبلغ 50 میلیون ریال تسهیلات اعتباری با نرخ سود 9 درصد به متقاضیان واجد شرایط  اعطا کند و بر این اساس حجم تسهیلات پرداختی موسسه اعتباری بخش تعاون به تعداد یک میلیون نفر از متقاضیان طرح مسکن مهر بالغ بر50.000 میلیارد ریال پیش بینی شده است.

کد خبر 655960

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha