بازنگری اساسنامه سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران

محمد باقر قالیباف با اشاره به اینکه اساسنامه سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران مورد بازنگری قرار گرفته است، گفت: بسیاری از مشکلات برسر راه سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران از سر راه برداشته شده و امروز زمینه لازم برای مجموعه کارهای جدی و اثرگذار در حوزه فرهنگی و هنری وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمد باقر قالیباف روز گذشته در گردهمایی معاونان و مدیران امور اجتماعی و فرهنگی و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران گفت: باید در حوزه فرهنگی ، هنری و اجتماعی بازنگری های جدی در نوع نگاه و ابزار و مدیریت صورت گیرد تا از پراکنده کاری ها جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: متاسفانه در حوزه فرهنگی و اجتماعی نه تنها در سطح شهرداری تهران بلکه در کل کشور پراکنده کاری و نگاه های متفاوت وجود دارد که برخی معتقدند این مسئله به دلیل جنس کار فرهنگی است اما به هرحال نمی توان این اصل را پذیرفت که در حوزه فرهنگی و هنری هرفرد، هرکاری که می خواهد می تواند انجام دهد .

قالیباف افزود: دقت به خرج دادن، کنترل، نظارت و تصمیم درست گرفتن در حوزه فرهنگی و اجتماعی بسیار قابل اهمیت است.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: نرم کارکردن در یک حوزه به معنای رها کردن آن حوزه نیست و مهار و کنترل حوزه نیز به معنای جلوگیری از خلاقیت ها محسوب نمی شود.

وی با تاکید بر آن که در حوزه فرهنگی و اجتماعی باید منسجم حرکت کنیم، گفت: باید از پراکنده کاری جلوگیری کرد و اگر مسئله محور هم می خواهیم حرکت کنیم باید حداقل ببینیم مهمترین موضوعات و دغدغه ها کدام است تا آن موضوعات در اولویت های کاری قرار گیرد.

قالیباف گفت: ما باید به گونه ای عمل کنیم که آثار مثبت اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در رفتار جوانان ببینیم و شاهد کاهش معضلات اجتماعی و فرهنگی در جامعه باشیم که در این راستا تعریف مشکلات و مشخص کردن هدف و اولویت ها ضروری است.

وی همچنین تاکید کرد : باید در حوزه فرهنگی و هنری و مسائل اجتماعی همه سیاست ها و تدابیر مقام معظم رهبری را پیگیری کنیم و فرمایشات ایشان را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

شهردار تهران در ادامه بیان کرد: موضوعاتی که مقام معظم رهبری در جلسات عمومی و کارشناسی در مورد حوزه فرهنگی و هنری و اجتماعی مطرح کرده اند در مجموع مخزنی گران بها است و می تواند به ما بگوید در این راستا چگونه حرکت کنیم و به طور کلی نگاه ما نسبت به هنر چه گونه باشد.

وی اظهار داشت: این خواست مقام معظم رهبری است که توجه ویژه ای به حوزه فرهنگی و هنری شود و با توجه به اینکه فعالیت های فرهنگی و هنری شهرداری تهران در برخی مواقع اثر گذاری ملی دارد ، این مساله باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

شهردار تهران تاکید کرد: مجموعه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی که خیلی مواقع زودگذر و تبلیغاتی بوده به سمت مسائل عمیق و تاثیرگذار در حال حرکت است و می توان به تغییر رویکرد در این زمینه امیدوار بود.

کد خبر 656099

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha