هم در انتخابات شركت كرده ام و هم نتيجه آن را قبول دارم

مهدي كروبي در پايان جلسه علني امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به مخالفت خود با استعفاي نمايندگان مجلس گفت: اميدوارم با موافقت نمايندگان پرونده استعفاها بسته شود.

به گزارش خبرنگار پارلماني مهر ، مهدي كروبي با بيان اينكه استعفا حق نمايندگان است گفت: درخواست ما از نمايندگان اين است كه پرونده استعفاي خود را ببندند.

وي در پاسخ به اين سئوال كه نمايندگان در اظهارات امروز خود به شهرداري  و شوراي شهر تهران اهانت كرده اند، گفت: من همواره تذكر داده ام كه نمايندگان در سخنان خود به افراد يا نهادها نسبت ناروايي ندهند و اگر در ميان سخنان آنان مطلبي گفته شود و نامه اي به هيات رييسه برسد آنرا قرائت مي كنيم.

كروبي در پاسخ به سوالي در خصوص همزماني بررسي لايحه بودجه و استعفاي نمايندگان در صحن علني مجلس گفت: طرحهاي و لوايح كه اكنون دردستور كار مجلس قراردارد از اهميت خاصي برخوردار است و قطعا بايد توجه ويژه اي به آنان بشود و نمايندگان نيز به اين موضوع دقت نظر داشته اند.

وي با اشاره  به آيين نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي اعلام وصولي استعفا و بررسي تقاضاي استعفاي نمايندگان در صحن علني از حق قانوني نمايندگان عنوان كرد و گفت:  عليرغم ازدحام طرحها و لوايح در دستور، موظفيم استعفاي نمايندگان را نيز بررسي كنيم.

كروبي تصريح كرد: من همواره مخالفت خود را با استعفاي نمايندگان مطرح كرده ام و گفته ام نماينده بايد در حد توان به مدت چهار سال انجام وظيفه كند. من احساس مي كنم ضرر استعفاي نمايندگان پيش از منفعت آن است و تا پايان خرداد و مهلت مجلس ششم نمايندگان بايد نقش اساسي خود را ايفا كنند . استعفاي نماينده براي پذيرش مسئوليت هاي ديگر جايز است همانگونه كه قبلا هم شاهد آن بوده ايم اما استعفا به معناي خروج از مجلس بدون پذيرش مسئوليت ديگر به نفع مردم و كشور نيست.

كروبي با اشاره به بررسي لايحه بودجه سال 83 در صحن علني و ايرادات شوراي نگهبان گفت: اشكالات را بلافاصله اصلاح كرديم و برخي بندها را به مجمع ارسال كرده ايم و قرار است در جلسات فوق العاده مجمع تشخيص مصلحت آنها بررسي شود.

رييس مجلس شوراي اسلامي از اظهار نظر در خصوص قطعنامه نهايي شوراي حكام آژانس بين المللي انرژي اتمي خودداري كرد و گفت: هنوز متن قطعنامه را نخوانده ام و نمي توانم اكنون اظهار نظر كنم.

رييس مجلس شوراي اسلامي در خصوص برخي موضعگيريها و سخنان درباره انتخابات هفتم مجلس گفت: بنده شخصا نتيجه انتخابات را پذيرفته ام ، اشكالاتي هم داشته است و آنرا گفته ام و معتقدم حق برخي پايمال شده است اما به هر حال آنرا قبول كرده ام، در انتخابات هم شركت كردم.

کد خبر 65725

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =