وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ظرفيت عكاسي خبري درايران را بالا توصيف كرد و اظهار داشت: هنرمندان عكاس در زلزله بم اين ظرفيت را همراه با عواطف و احساسات خود نشان دادند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ، احمد مسجد جامعي كه درمراسم گشايش نمايشگاه بين المللي عكس "بام شكسته بم"  در فرهنگسراي نياوران سخن مي گفت، افزود: حادثه بم يك پيغام آشكار بود و بايد ازآن عبرت گرفت.
مسجد جامعي تاكيد كرد: بايد هميشه وهمه جا هشدارها را جدي گرفت و در برنامه هاي مديريتي كشور به گونه اي عمل كرد كه خسارتها به حداقل برسد.
وي عكسهاي ارايه شده اين نمايشگاه را در تاريخ عكاسي ايران جزو آثار  شاخص عنوان و تصريح كرد: اين حادثه با وجود همه تلخيها و رنجها يك نكته مثبت داشت و آن نگاه سازنده مردم ما نسبت  به آينده است.
معاون امور مطبوعاتي و تبليغاتي وزير فرهنگ و  ارشاد اسلامي نيز در اين مراسم گفت: احساسي كه هرگاه انسان در مقابل اين تصاوير پيدا مي كند ، حاكي از آن است كه يك فاجعه بزرگ انساني درشهر بم اتفاق افتاد و مردم ما هنوز با ابعاد اين حادثه و تاثيرات مخربي كه بر روح و جان مردم گذاشته آشنا نيستند.
سيد محمد صحفي افزود: وظيفه ما اين است كه به عنوان يك هموطن فرياد مظلوميت و عمق فاجعه زلزله بم را به هموطنان ديگر و مردم كشورهاي جهان برسانيم.
وي اظهار اميدواري كرد، با برپايي اين نمايشگاه ، كشورهاي جهان با توانمندي خيره كننده عكاسان ايراني در به تصوير كشيدن حادثه بم آشنا شوند.
مدير كل تبليغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز در اين مراسم ، تعداد عكسهاي ارايه شده در نمايشگاه را بيش از پنج هزار قطعه عنوان كرد و گفت: از اين تعداد 170 اثر از 100 عكاس ايراني  و آژانسهاي خارجي انتخاب شده است.
نمايشگاه عكاسي "بام شكسته بم" از 23 اسفند ماه آغاز شد و تا 21 فروردين ماه 83 ادامه خواهد داشت.
کد خبر 65779

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =