سازمان ايرانگردي و جهانگردي اعلام كرد: بازرسين نظارت بر سفرهاي نوروزي در سراسر كشور جهت نظارت و بازرسي از 27 اسفند ماه سال جاري فعاليت خود راآغاز مي كنند.

به گزارش  خبرگزاري "مهر" كليه 2800 بازرس ناظر بر سفرهاي نوروزي از جمله ستاد مركزي واقع در خيابان آزادي جهت نظارت و بازرسي بر كليه هتل ها ، متل ها ، رستوران ها ، بين راهي ها ، مجتمع هاي رفاهي ، واحدهاي پذيرايي و دفاتر خدمات مسافرتي بر سراسر كشور فعاليت خود را از 27 اسفند آغاز مي كنند.
براساس اين گزارش بازرسي و نظارت بر سفرهاي نوروزي از چهارشنبه  ساعت 9 صبح ، در مقابل سازمان ايرانگردي و جهانگردي و با حضور دكتر محمد طه عبد خدايي رياست سازمان و نيز محمدرضا مصلحي رييس ستاد نظارت بر سفرهاي نوروزي و شركت جمعي از نمايندگان رسانه هاي گروهي به مقصد هاي مورد فعاليت خود اعزام مي شوند.

 آسيابهاي بادي منطقه سيستان احيا مي شود

آسيابهاي بادي ششگانه كه متعلق به دوران رونق و شكوفايي سيستان بوده است با ايجاد راه شوسه در مسير جاده زابل (فاصله زاهدان ) در روزهاي نخست سال 83 به بهره برداري مي رسد.
مدير سازمان ايرانگردي و جهانگيردي استان سيستان و بلوچستان نيز از احيا آسيابهاي بادي در منطقه سيستان خبر داد وگفت : در مرحله بعد نيز اين جاده تا قلعه رستم ، شارستان ، دژ حكومتي و يخچالها كه خود ماكت كوچكي از يك شهر ايراني محسوب مي شود ادامه خواهد يافت.
گوهري هدف از ايجاد اين راه شوسه 8 كيلومتري را به مقصد آسيابهاي بادي كه قرون متمادي در انزوا قرار داشته اند را معرفي و شناسايي جاذبه هاي گردشگري و تاريخي چند هزار ساله منطقه سيستان و جلب گردشگري عنوان كرد.

 نمايشگاه چند هزار ساله تمدن در شهر سوخته
با آغاز سال نو و  ورود گردشگران به استان سيستان و بلوچستان نمايشگاهي از آثار و يافته هاي باستان شناسان از شهر سوخته در اين منطقه باستاني به نمايش گذاشته مي شود.
شايان ذكر است شهر سوخته با پيشينه چند هزار ساله تمدن بشري نشانه هايي از اولين تمدن سومر را در خويش به يادگار  دارد و جزو اولين تمدنهاي مسكوني بشري در خاورميانه محسوب مي شود.
سيستم انتقال آب و ساخت و پرداخت سفالينه اي پرنقش و نگار و جراحي مغز انسان نيز هزاران سال پيش از اين در منطقه رايج بوده است.
اين نمايشگاه با هدف جلب گردشگران داخلي و خارجي ، معرفي ميراث و تمدن بشري جنوب شرق كشورمان برگزار مي شود.
در حاشيه اين نمايشگاه نيز طبخ نان به سبك سنتي ، ارايه خوراكها و غذاهاي محلي منتسب به منطقه سيستان نيز داير خواهد بود.
لازم به يادآوري است شهر سوخته در 5 كيلومتري شهرستان زابل واقع شده است.

 

 

 

 

 

کد خبر 66229

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =