مرکز ایده پردازان جوان در پژوهشگاه صنعت نفت ایجاد شد

مرکز ایده پردازان جوان به منظور بسترسازی برای استفاده از توان جوانان در پروژه های داخلی در حوزه نفت با همکاری باشگاه دانش پژوهان جوان در پژوهشگاه صنعت نفت ایجاد شد.

لیشام شهبازیان رئیس مرکز ایده پردازان جوان پژوهشگاه صنعت نفت در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: پژوهشگاه صنعت نفت، مرکز ایده پردازان را در حوزه های نانو و بیوتکنولوژی و مدیریت تکنولوژی ایجاد کرد و در سه حوزه فناوری اطلاعات، صنایع بالا دستی و انرژی نیز گروههای جدیدی ایجاد خواهد کرد.

وی انتخاب تکنولوژی را یکی از مسائل مهم موسسات تحقیقاتی دانست و افزود: پژوهشگاه برای رفع این مشکل گروه مدیریت تکنولوژی را به عنوان یک گروه مشورتی در کنار سایر ارکان پژوهشگاه ایجاد کرد تا با ارائه روشهای مناسب تصمیم گیری به جمع آوری و تحلیل اطلاعات لازم برای تصمیم گیری، زمینه انتخاب بهتر برای ادامه مسیر و سرمایه گذاری در حوزه های فناوری در صنعت نفت بپردازد.

رئیس مرکز ایده پردازان جوان پژوهشگاه صنعت نفت، ترسیم نقشه راه فناوری غشا، پایش هوشمندانه و تحلیل پتنت فناوری OCM را از فعالیتهای این گروه نام برد و افزود: در حوزه نانوتکنولوژی نیز ترسیم درخت فناوری نانو در صنایع بالا دستی، تدوین کاربردهای نانو تکنولوژی در صنعت نفت از جمله فعالیتهای انجام شده در گروه نانومرکز است.

وی ادامه داد: گروه بیوتکنولوژی نیز بررسی فناوری MEOR (ازدیاد برداشت میکروبی) و بررسی فناوریهای سوختهای زیست محیطی را در کارنامه خود دارد. ضمن آنکه هم اکنون این گروه در پروژه استفاده از فناوری بایو در پالایش خاکهای آلوده به مواد نفتی همکاری دارد.

رئیس مرکز ایده پردازان جوان به جذب نخبگان جوان و استفاده از استعدادهای آنها برای حل مسائل اساسی صنعت در این پژوهشگاه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 60 نفر در مرکز ایده پردازان فعالیت دارند و این مرکز تاکنون توانسته امکان همکاری بیش از 200 نفر از برگزیدگان المپیادهای علمی کشوری و بین المللی، نفرات برتر کنکور و دانشجویان ممتاز دانشگاه های معتبر کشور با پژوهشگاه صنعت نفت را فراهم سازد.

کد خبر 667926

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =