كيم چانگ يونگ سفير جديد كره شمالي در ايران امروز با محمد خاتمي رييس جمهور ديدار و استوار نامه خود را تقديم وي كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر خاتمي در اين ديدار بااشاره به روابط خوب دو كشور از آغاز پيروزي انقلاب اسلامي آن را نشان دهنده تمايل دو كشور براي گسترش و تعميق مناسبات دانست.
رييس جمهور تقويت و گسترش روابط فيمابين را به نفع دو كشور و استقرار صلح در هر دو منطقه دانست و اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران تلاش كره شمالي براي استقرار صلح و وحدت ميان دو كره را مورد تاييد قرارمي دهد.
خاتمي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اين كه كشورهايي كه مي خواهند مستقل باشند تحت فشارهاي شديد قرار مي گيرند: اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران و كره متكي بر ملت هايشان مصم اند مستقل و آزاد باشند.
رييس جمهور افزود: ايران خواستار صلح بر پايه عدالت است و در مقابل كساني كه مي خواهند خشونت و جنگ را به ما تحميل كنند مقاومت مي كند وي اظهار داشت: ايران مصمم است به تمامي زمينه هاي پيشرفت كه علم و تكنولوژي است دست يابد و كسي نمي تواند مانع اين حركت باشد.
خاتمي بارديگر ترور و تجاوز را در هر شكل آن بخصوص تروريسم دولتي محكوم كرد و شهادت شيخ احمد ياسين رهبر معنوي حماس را نشانه اي از چهره زشت تروريسم دولتي توسط رژيم صهيونيستي در دنياي امروز دانست و گفت: متاسفانه اين حركت ددمنشانه مورد تاييد و حمايت آمريكا است.
ريونگ سفير جديد كره شمالي نيز در اين ديدار با اشاره به سابقه مناسبات تهران - پيونگ يانگ در زمينه هاي سياسي، اقتصادي و پس از پيروزي انقلاب اسلامي اظهار اميدواري كرد اين مناسبات در تمامي زمينه ها گسترش يابد.
وي همچنني با ارائه گزارشي از روند توسعه و پيشرفت در كشورش، مواضع كره شمالي و ايران را مشترك دانست و آن را بر عليه كساني خواند كه استقلال ساير كشورها را نمي خواهند.

کد خبر 67023

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =