حق پخش مسابقات درمجلس ششم قانونمند شد / تهدید AFC جدی است

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال تاکید کرد: پرداخت حق پخش تلویزیونی بازیهای لیگ برتر فوتبال از سوی صدا و سیما در مجلس ششم تصویب و قانونمند شد ولی اجرای آن با برخی مقاومت های بازدارنده تاکنون محقق نشده است.

محسن صفایی فراهانی نماینده پیشین مردم تهران با بیان این مطلب به خبرنگارمهرافزود: مجلس ششم با کارکارشناسی و توجه به الزامات رشد فوتبال کشور، پرداخت حق پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال ازسوی سیما را تصویب و اجرایی شدن آن را زمینه ای برای رفع برخی مشکلات مالی و تامین هزینه های جاری باشگاهها دانست.

فراهانی اضافه کرد: با وجود تصویب قانون پرداخت حق پخش مسابقات فوتبال تحقق این قانون با مقاومت ها و مخالفت های بسیاری روبرو شد تا جائیکه این قانون در شورای نگهبان مطرح و حتی به دلیل اختلافی که درجهت اجرای این مصوبه بین مجلس و شورای نگهبان پیش آمد این قانون پنج بار درمجمع تشخیص مصلحت مطرح شد ولی هرگز شرایط اجرایی شدن آن به دلیل برخی موانع دولتی امکان پذیر نشد.

وی تصریح کرد: این پرونده هنوز مفتوح است و با پیگیری و رایزنی بین مسئولان سازمان و دولت قابل اجراست و امیدوارم این حق قانونی باشگاهها که می تواند به استقلال مالی آنها کمک کند، به شیوه ای کاملا قانونمند پرداخت شود.

عضوکمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا با بیان اینکه AFC دراجرای طرح لیگ حرفه ای فوتبال آسیا از سال 2009  به کشورهایی که وضعیت حق پخش تلویزیونی آنها مشخص نیست هشدار داده است و حتی تهدید کرده اجازه شرکت نمایندگان این کشورها در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را نخواهد داد، اظهار داشت: AFC نسبت به حق پخش تلویزیونی مسابقات تاکید دارد و حتی امتیاز بالایی درحد 50 امتیاز را برای آن در نظر گرفته که امیدوارم با توجه به اینگونه فشارها فدراسیون فوتبال با رایزنی و پیگیری های لازم بتواند شرایط جذب حق پخش مسابقات را پس از سالها بدست آورد و از این درآمد در جهت بهبود کیفیت باشگاهها استفاده کند.

صفایی فراهانی یادآورشد: ارزیابان AFC هنوز برای امتیازدهی به لیگ ایران در این بخش با ابهامات بسیاری روبرو هستند و در گزارش های خود خواستار روشن شدن این ابهامات و تعیین وضعیت حق پخش مسابقات شده اند که تحقق جذب این درآمد می تواند سهم بسزایی در امتیازات نهایی کشورمان برای کسب حداکثر سهمیه در لیگ حرفه ای فوتبال آسیا داشته باشد.

کد خبر 689069

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =