سخنگوي دولت با محكوم كردن دخالتهاي آمريكا در امور داخلي ايران گفت : ملت ايران به هيچ دولت يا شخصي اجازه دخالت در امور خود را نخواهد داد و براي رسيدن به اهداف خود به دخالت آمريكا نيازي ندارد.

رمضانزاده در ادامه گفت و گوي خود با اشاره به تشنجات اخير در كشور  گفت برخورد با اغتشاشگران وظيفه مسئولان است و دولت در اين زمينه  به وظيفه خود عمل كرده است و پس از تكميل پرونده آن را به مراجع قضايي تحويل داده است .
وي با اعلام اينكه كميسيون ماده 10 احزاب وزارت كشور هيچ گونه  مجوز برپايي تجمع يا راهپيمايي را صادر نكرده است گفت : كليه دانشگاهها مي توانند در داخل دانشگاه برنامه داشته باشند و مجوز اين امر نيز توسط شوراي دانشگاهها صادر مي شود و نيازي به مجوز وزارت كشور ندارد .
سخنگوي دولت  گفت : مردم با سلايق و نظريات متفاوت  بايد در چارچوب قانون مطالبات خود را پيگيري كنند و ما صداي كساني را كه با توسل به زور و خشونت بدنبال خواستهاي خود هستند  نمي شنويم .
رمضان زاده با اشاره به رد لوايح دوگانه دولت در شوراي نگهبان و تشكيل كميسيون مشترك بين مجلس و شوراي نگهبان گفت : انتظارات دولت و مردم در خصوص اين لوايح از شوراي نگهبان برآورده نشده است .
رمضان زاده در بخش ديگري از سخنانش با اعلام اينكه بسياري از عناصر القاعده كه در ايران بوده اند دستگير شده اند ، گفت : آن دسته از افراد شناسايي شده از اين گروه را كه ايران با كشور متبوعشان ارتباط امنيتي و دوستانه دارد به كشورشان تحويل خواهيم داد و در غير اين صورت در داخل كشور مطابق قانون با آنان برخورد خواهيم كرد .
سخنگوي دولت با اشاره به دستگيري منافقين در كشور فرانسه گفت : برخورد با تروريسم نيازمند اتخاذ يك شيوه مشخص و فراگير است و ايران از اين امر استقبال مي كند و دستگيري منافقين را گامي ارزشمند در راستاي مبارزه با تروريسم مي داند .
وي افزود : از دستگيري منافقين خوشحاليم و بازگرداندن كساني را به كشور  كه 25 سال عليه ما عمليات تروريستي انجام مي دادند  حق طبيعي خود مي دانيم .
رمضانزاده افزود : تمام كساني كه به نحوي در داخل كمپهاي منافقين نگهداري مي شده  و يا به زور آنها را به عمليات تروريستي وادار كرده اند مي توانند به كشور بازگردند و از رافت و انصاف اسلامي در چارچوب قانون  برخوردارشوند .
وي تاكيد كرد : سرگردگان منافقين از اين امر مستثني هستند .
سخنگوي دولت در بخش ديگري از سخنانش با تاكيد براينكه استفاده از انرژي هسته اي در مصارف صلح آميز حق طبيعي ايران است گفت:ايران همواره همكاريهاي لازم را با آژانس بين المللي انرژي هسته اي داشته و به تمام تعهدات خود عمل كرده است و در خصوص قرارداد الحاقي نيزما نگاهي ايجابي داريم و به دليل شرايط خاصي كه اين قرارداد دارد هنوز مذاكره خاصي در اين زمينه نداشته ايم .
رمضانزاده درادامه گفتگو با خبرنگاران با اشاره به تصويب جلب و حمايت از سرمايه گذاري خارجي در كشور ، آن را در جهت رونق اقتصادي كشور مفيد ارزيابي كرد و گفت : روند جذب اعتبارات بسيار مناسب بوده است و در تلاش هستيم زمينه جلب سرمايه خارجي بيشتري فراهم شود .
 

کد خبر 6898

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha