تعدادي از دستگير شدگان اخير از اعضاي گروهك منافقين هستند

دادستان عمومي و انقلاب تهران بر هماهنگي كامل دستگاه قضايي و تمامي ارگانهاي امنيتي و انتظامي در مقابله با ناآرامي هاي اخير تاكيد كرد .

به گزارش خبرنگار سياسي مهر، قاضي سعيد مرتضوي در نشسست مشتركي با مديران مسوول مطبوعات گفت : با تشكيل شعبه ويژه اي براي رسيدگي فوري به اتهامات دستگير شدگان حوادث اخير ، كارشناسان وزارت اطلاعات همكاري خوبي را با دادگستري به عمل آورده اند .

وي افزود: بيشتر دستگير شدگان اين حوادث از اراذل  و اوباش ، مجرمان باسابقه و افرادي با پرونده هاي منكراتي هستند و عده اندك ديگري كه قصد داشتند با سوء استفاده از عنوان دانشجو ، از راه ارتباط با عناصر بيگانه موضوع را به حركتي در راه جريانهاي ضد انقلاب تبديل كنند همگي شناسايي و دستگير شده اند .

دادستان عمومي وانقلاب تهران تعداد دانشجويان دستگير شده در درگيريهاي روزهاي گذشته را درمجموع 32 نفر عنوان كرد و گفت بسياري از اين افراد بنابه شكايت ساير دانشجويان و  دانشگاه تحت تعقيب قرارگرفته اند.

وي انتشار اخباري مبني بر ربوده شدن شماري از دانشجويان را بكلي تكذيب كرد وافزود :  بر اساس تحقيقات به عمل آمده ، برخي از اين افراد در مدتي كه ادعا مي شد مفقود شده اند، درامتحانات دانشگاههاي خود شركت كرده بودند و اين شايعه ازطرف گروههايي است كه مي خواهند در محيط دانشگاه ايجاد التهاب كنند.

مرتضوي با تاكيد بر تصميم جدي قوه قضاييه مبني بر برخورد با اخلاگران در نظم عمومي تصريح كرد : از ميان دستگير شدگان ، چند  نفر از اعضاي مرتبط با گروهك منافقين هستند .

دادستان عمومي و انقلاب تهران درباره پرونده سعيد عسگر گفت :  اعضاي باند وي دستگير شده و بازجويي از آنها همچنان ادامه دارد .

وي از كشف برخي سلاحهاي پيشرفته و خاص در ميان دستگير شدگان سخن گفت و افزود : برخي از عناصر ملي ، مذهبي  براي اين ناآرامي ها داراي يك دستور العمل خاص بوده وبا محافلي درخارج از كشور ارتباط نزديك داشته اند كه اسناد اين توطئه از منازل تعدادي از اين متهمان كشف شده است.

قاضي مرتضوي همچنين از همكاري خوب بيشتر نشريات در زمينه اطلاع رساني در قبال اين بحران تشكر كرد و گفت : با اين حال برخي از رسانه ها در مسير التهاب آفريني گام برداشتند كه دستگاه قضايي اين موضوع را مورد رسيدگي قرار خواهد داد.

وي با تاكيد بر اين نكته كه هماهنگي ميان مسوولان قضايي ، امنيتي و انتظامي ، دشمنان را از هدف شومي كه عليه نظام جمهوري اسلامي در سر داشتند مايوس كرد ، گفت : آنها در اين مرحله مصمم شده اند كه با انتشار شايعات و اطلاعات دروغ ، ميان مسوولان نظام تفرقه ايجاد كنند .
دادستان تهران در پايان از مطبوعات كشور خواست تا چهره واقعي آشوبگران و اراذل و اوباش را كه با پيام دشمنان در برخي نقاط تجمع داشته اند معرفي و در معرض ديد افكار عمومي قرار دهند تا آمريكا و گروههاي ضد انقلاب از چهره واقعي طرفداران خود در جامعه كه همگي اراذل و اوباش و مجرمان با سابقه هستند مطلع شوند.

کد خبر 6937

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =