مشهد - خبرگزاری مهر: معاون پشتیبانی و توسعه انسانی استانداری خراسان رضوی گفت: استان خراسان می تواند سهم بسیار مهمی در صحنه های گردشگر ی داشته باشد.

رضا عبدالملکی در گفتگو با خبرنگار مهر در مشهد افزود: نهادینه کردن فرهنگ برنامه ریزی و نگاه توسعه ای در سطوح مختلف سازمانی به بهبود مدیریت و استفاده صحیح از منابع و امکانات در نظام های اجرایی و عملیاتی کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: ارتقای نقش و سهم استان در تعاملات ملی و فراملی، توسعه سرمایه انسانی و گسترش مشارکت مردم در فعالیتهای مختلف، افزایش توان و شتاب بخشیدن به توسعه استان از مهمترین مواردی است که در سند توسعه استان مورد توجه قرار گرفته است.

عبدالملکی با بیان اینکه استان خراسان رضوی به دلیل امکانات اقتصادی و گردشگری و زیارتی موقعیت ویژه ای دارد، افزود: این استان می تواند سهم بسیار مهمی در صحنه های ملی و بین المللی داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: شکنندگی نظام برنامه ریزی در ایران ناشی از وابستگی به اقتصاد جهانی و مشکلاتی است که ابرقدرتها ایجاد می کنند و برای مقابله با این کاستیها باید تعریف جدیدی از منافع ملی در عرصه بین المللی ارائه شود.

عبدالملکی با اشاره به اینکه برقراری امنیت و تعالی جامعه، بسط عدالت، توسعه همه جاذبه و منطبق با تعالیم اسلامی و تناسب با مقتضیات عصر حاضر از راهبردهای کلان دولت نهم است، افزود: دولتی کارا، مردمی، کم هزینه و پرفایده از اهداف دولت نهم در این زمینه است.

کد خبر 693994

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =