زنجان - خبرگزاری مهر: مدیرکل سازمان محیط زیست استان زنجان از اختصاص بیش از 100 هکتار زمین زراعی توسط این سازمان جهت کشت علوفه برای مصرف حیات وحش این استان خبر داد.

جواد تاراسی در گفتگو با خبرنگار مهر در زنجان، با اظهار نگرانی نسبت به تاثیر نامطلوب خشکسالهای اخیر بر حیات وحش استان زنجان، گفت: با زیر کشت بردن این اراضی نیاز حیوانات علفخوار حیات وحش استان زنجان برطرف خواهد شد.

وی با عنوان اینکه در حال حاضر بخش عمده ای از زمین مورد نیاز برای این امر تملک شده و کار کشت علوفه در آن انجام می شود، افزود: در صورت کشت تنها 70 هکتار از زمین اختصاص یافته نیاز حیات وحش استان برای علوفه تامین خواهد شد.

تاراسی اعتبار پیش بینی شده برای اجرای کامل این طرح را دو هزار میلیون ریال عنوان کرد و ادامه داد: اعتبار پیش بینی شده اعتبار پایه برای سالهای آینده است.

مدیرکل سازمان محیط زیست استان زنجان استفاده از شیوه آبیاری قطره ای را از مهمترین موارد تاکید شده در اجرای طرح کشت علوفه برای حیات وحش زنجان دانست و افزود: برای اجرای کامل این طرح دو هزار میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

تاراسی یادآورشد: خشکسالی و سرمای بی سابقه پوش گیاهی و علوفه ای حیات وحش استان زنجان را تحت تاثیر قرار داد و در حال حاضر با کمبود علوفه برای تغذیه پستانداران معروف حیات وحش استان زنجان آهوی دشت سهرین و قوچ  و میش روبرو هستیم.

وی ذخیره سازی علوفه برای فصل زمستان را مهمترین هدف محیط زیست استان زنجان عنوان کرد و افزود: در حال حاضر تلاش برای ذخیره سازی علوفه مورد نیاز انجام گرفته است.

مدیرکل سازمان محیط زیست استان زنجان با عنوان اینکه در زمینه تامین و ذخیره علوفه به ستاد خشکسالی استان اعلام نیاز شده تاکید کرد: در صورت عدم تامین ذخیره علوفه مورد نیاز در زمستان تغذیه وحش حیاط وحش استان زنجان دچار چالش خواهد شد.

به گفته تاراسی در حال حاضر بیش از هزار و 800 راس آهو و 800 راس قوش و میش در دشت سهرین زنجان زیست می کنند.

کد خبر 695063

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =