کرج - خبرگزاری مهر: عضو هیئت علمی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران گفت: در بخش کشاورزی برای دستیابی به مدیریت درآمد به جای مدیریت هزینه باید فارغ التحصیلان را آماده ورود به محیط کار تولیدی کرد.

ذبیح الله زمانی در گفتگو با خبرنگار مهر در کرج اظهار داشت: سیستم آموزشی کشور پاسخگوی نیازهای بخش کشاورزی نیست و فارغ التحصیلان کشاورزی و منابع طبیعی آماده ورود به محیط کار تولید کشاورزی نیستند.

وی افزود: باید برای پی بردن به کمبودهای آموزشی در بخش کشاورزی و ارائه راهکار برای رفع آن از فارغ التحصیلان مشغول به کار در بخش تولید کشاورزی نظرسنجی کرد.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: در بسیاری از دانشگاه ها سیستم آموزشی به صورت اختیاری زمینه حضور دانشجویان در بخش کشاورزی را ایجاد می کند که این امر منجر به تجربه پیش از فارغ التحصیلی می شود و کارایی فرد را افزایش می دهد.

شامخی یادآور شد: دانشجویان رشته های کشاورزی نیز همانند رشته دامپزشکی  باید در محیط کار خود حضور فیزیکی داشته باشند تا محیط را لمس کنند و از نزدیک آموزشهای تئوری خود را به شکل عملی به کار ببندند.

این محقق عنوان کرد: پژوهشهای انجام گرفته در بخش کشاورزی پاسخگوی نیازهای پژوهشی این بخش نیست و بیشتر آنها در قالب مقالات چاپ می شوند که کمتر نیز جنبه اجرایی  پیدا می کند.                                                     

کد خبر 707193

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha