نیازهای اصلی انجمن تعزیه بودجه و مکان مناسب است

بازرس انجمن تازه‌تأسیس تعزیه ایران با اشاره به حضور موقت انجمن در تماشاخانه سنگلج، اختصاص مکان و بودجه مناسب را از نیازهای اصلی انجمن تعزیه ذکر کرد.

محمدحسین ناصربخت به خبرنگار مهر گفت: ما برای تامین بودجه و مکان مناسب انجمن تعزیه در حال نامه‌نگاری و رایزنی با مجتبی رحماندوست مشاور رئیس جمهور، سازمان فرهنگی هنری و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، معاون هنری وزیر ارشاد و اداره کل هنرهای نمایشی هستیم.

وی ادامه داد: امیدواریم در هفته‌های آینده این نامه‌نگاری‌ها به نتیجه برسد و بتوانیم با کسانی که خود از حامیان تأسیس انجمن تعزیه بودند مذاکره کنیم. تا به حال مدارک حدود 300 نفر از فعالان تعزیه از سراسر کشور به دست ما رسیده که در حال بررسی آنها هستیم. بعد از بررسی پرونده‌های متقاضیان مرحله صدور کارت برای اعضاء پیوسته و وابسته انجمن انجام خواهد شد.

ناصربخت تأکید کرد: انجمن برای فعالیت بهتر نیازمند مکان و بودجه مناسب است. در حال حاضر به صورت موقت در تماشاخانه سنگلج مستقر شده‌ایم و برخی کارها نیز توسط انجمن تئاتر آئینی سنتی انجام می‌شود. ما برنامه‌هایی نظیر کلاس آموزشی، ساماندهی نسخه‌ها و تولید کارهای جدید را در برنامه خود گنجانده‌ایم که تحقق آنها منوط به تخصیص امکانات و بودجه به انجمن تعزیه است.

داود فتحعلی‌بیگی، علیرضا سعیدی، اسماعیل محمدی، علاءالدین قاسمی، مرتضی صفاریان، محمد رضایی و لاله تقیان دیگر اعضاء اصلی هیئت مدیره انجمن تعزیه هستند.

کد خبر 713574

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha