کشف مکانیزم جدید تکثیر ویروس "اچ آی وی"

پژوهشگران آمریکایی حالت جدیدی از تکثیر رتروویروس "اچ آی وی" را کشف کردند که نشان می دهد در بدن یک ارگانیسم آلوده این ویروسها فعال تر از آن چیزی هستند که تاکنون تصور می شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رتروویروس ها نوعی از ویروس هایی هستند که ژنوم آنها از RNA تشکیل شده است. این ویروس ها قادرند ژنوم خود را در کروموزوم میزبان وارد کنند. از مهمترین رتروویروس ها می‌‌ توان به ویروس HIV اشاره کرد که موجب بروز بیماری ایدز می ‌شود.

اکنون گروهی از محققان دانشگاه نیویورک روش جدیدی از تکثیر رتروویروسهای "اچ آی وی" را کشف کرده اند.

اطلاعات کنونی نشان می دهد که به طور متوسط تنها یک ویروس "اچ آی وی" روی 100 ویروس می تواند با موفقیت فرایند اتصاق مواد ژنتیکی خود را به مواد ژنتیکی سلول میزبان کامل کند و تکثیر شود.

این درحالی است که نتایج این تحقیقات که در مجله Retrovirology منتشر شده اند وجود یک مکانیزم همکاری ویژه را نشان می دهد که امکان تکثیر 99 ویروس باقی مانده را نیز فراهم می کند و به این ترتیب تعداد بیشتری ویروس می توانند در توسعه بیماری ایدز مشارکت داشته باشند.

براساس گزارش ساینس دیلی، به گفته این محققان تاکنون اعتقاد بر این بود که اگر این ویروسها نتوانند با DNA سلول میزبان یکپارچه شوند عملکرد خود را در توسعه بیماری ایدز از دست می دهند اما اکنون با کشف این فرایند جدید تکثیر به نظر می رسد که این ویروسها فعالتر از آن چیزی هستند که تاکنون تصور می شد.

کد خبر 714515

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha