بوشهر - خبرگزاری مهر: رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بوشهر گفت : نخستین همایش ملی "بوشهر، کانون نو آوری و شکوفایی در فرصت های سرمایه گذاری و تجارت در برنامه پنجم توسعه و افق چشم انداز 1404" آبان ماه سال جاری در بوشهر برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر در بوشهر، سید حسین معروف بعد ازظهر امروز در همین خصوص در جمع خبرنگاران افزود : با توجه به پتانسیل های استان، این همایش در شش محور انرژی "نفت گاز پتروشیمی"، صنعت حمل و نقل " ترانزیت و کشتیرانی"، تجارت "بازرگانی و گمرک"، غذا و صنایع غذایی "شیلات، آبزیان"، کشاورزی و صنایع تبدیلی "خرما، نخیلات و کشاورزی" و ارزش افزوده "مسکن، شهرسازی و ساختمان" برگزار می شود.

وی هدف از برگزاری این همایش را معرفی فرصتهای سرمایه گذاری در منطقه جنوب غرب کشور، منطقه ویژه اقتصادی بوشهر و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، شناساندن استان بوشهر به عنوان پایتخت انرژی ایران و جهان و معرفی توانمندی های استان بوشهر در حوزه حمل و نقل دریائی عنوان کرد و گفت: ترخیص و بازرگانی، شیلات، آبزیان و خرما، نخیلات و کشاورزی، ترغیب صنایع مادر برای سرمایه گذاری، شناخت مولفه های موثر بر سند چشم انداز در بوشهر و تحلیل استراتژیک فرصتها و چالشهای پیش روی استان بوشهر از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

دبیر شورای سیاستگذاری این همایش بیان داشت: اولین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری و مناطق ویژه و آزاد کشور همزمان با برگزاری این همایش در محل نمایشگاهها بین المللی استان بوشهر بر پا می شود.

معروف از حضور جمعی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی به ویژه سرمایه گذاران کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب غربی، تعدادی از شخصیتهای سیاسی و اقتصادی کشور و جمعی از سفیران کشورهای خارجی در این همایش خبر داد و خاطرنشان کرد: دبیر خانه این همایش از اردیبهشت ماه سال جاری با همکاری دبیرخانه همایشهای اقتصادی کشورهای اسلامی تشکیل شده و مسئولان ارشد استان استقبال بسیار خوبی از برگزاری این همایش ملی انجام دادند.

وی حامیان این همایش را استانداری بوشهر، سازمان بازرگانی استان بوشهر، منطقه ویژه اقتصادی بوشهر، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بندر بوشهر و دانشگاه خلیج فارس اعلام کرد.

کد خبر 721462

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =