تعداد مدارس غیردولتی متخلف در اخذ شهریه کمتر از یک درصد است

مدیر کل دفتر پشتیبانی و توسعه مدارس غیردولتی آموزش و پرورش گفت: تعداد مدارس غیردولتی متخلف در اخذ شهریه به 50 مدرسه در کل کشور هم نمی رسد و بعید می دانم میزان آنها به یک درصد رسیده باشد.

رضا مومنین در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه 15 هزار و 809 مدرسه غیر دولتی در سراسر کشور به امر تعلیم و تربیت مشغول هستند، افزود: امسال ثبت نام مدارس را به شکل جدی پیگیری کردیم و حتی برای مدرسه ای که صد هزار تومان شهریه اضافی از والدین دانش آموز اخذ کرده بود پرونده ای در وزارتخانه تشکیل دادیم و از آنها تعهد گرفتیم که آن را بازگردانند.

وی تاکید کرد: در صورتی که این مدارس به تعهد خود در زمینه بازگرداندن شهریه عمل نکنند بعد از پیگیری و تذکر آنها را به مراجع غذایی معرفی می کنیم .

مدیرکل دفتر پشتیبانی و توسعه مدارس غیردولتی آموزش و پرورش، نظارت  بر مدارسی که طبق مصوبه و به صورت قانونی شهریه بالا در زمان ثبت نام اخذ می کنند را از فعالیت های دفتر خود در تابستان امسال خواند و اظهار داشت: شهریه این مدارس را نیز بار دیگر مورد بازخوانی قرار دادیم.

مومنین اخذ شهریه اضافی را تنها مربوط به مدارس غیردولتی تهران دانست و گفت: بعید می دانم مدارس غیردولتی متخلف را در سراسر کشور داشته باشیم چراکه مردم در استانهای دیگر نمی توانند نرخ مصوب شده مدارس غیردولتی را بپردازند و موسس باید در حد توان والدین دانش آموز از آنها شهریه دریافت کند در نتیجه تخلف در آنها پایین است.

وی با بیان اینکه از مدارس غیردولتی در شهر تهران هم که خدمات بالایی ارائه می دهند خواسته ایم که شهریه اخذ شده را بازگردانند ، اظهار داشـت: البته مدرسه غیردولتی که از 15 تیرماه فعالیت های خود را آغاز کرده  و اردوهای علمی زیادی را برگزار کرده است باید هزینه های خود را دریافت کند.

کد خبر 743222

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =