اعضای جدید کارگروه توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت معرفی شدند

سید مهدی هاشمی، مسعود زریبافان و محمد رویانیان به عنوان اعضای تازه کارگروه توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت سوخت کشور معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، سید مهدی هاشمی، مسعود زریبافان و محمد رویانیان به عنوان اعضای تازه کارگروه توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت سوخت کشور معرفی شدند.

بر اساس این گزارش هیئت وزیران با هدف تصمیمگیری در مورد نحوه اجرای قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت علاوه بر تعیین اعضای جدید کارگروه توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت اختیارات خود در حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت به این کارگروه تفویض کرد.

 این تصمیم بنا به پیشنهاد رئیس جمهور و به استناد اصول‪۱۲۷‬و ‪۱۳۸‬قانون اساسی و به منظور تصمیمگیری در مورد نحوه اجرای قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت سوخت مصوب ‪ ۱۳۸۶‬با تشکیل کارگروه توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت توسط هیئت وزیران اتخاذ شده است.

بر اساس این مصوبه معاون اجرایی رئیس جمهور، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و وزرای کشور، صنایع و معادن، راه و ترابری و نفت، سیدمهدی هاشمی، مسعود زریبافان و محمد رویانیان به عنوان اعضای کارگروه توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت معرفی شده اند.

در بخش دیگری از این مصوبه تصریح شده است: تصمیماتی که توسط نمایندگان یاد شده در امور اجرایی اتخاذ می‌شود در حکم تصمیمات رئیس جمهور و هیات وزیران بوده و لازم الاجرا است.

بر اساس این مصوبه، اختیارات هیئت وزیران درخصوص خارج کردن خودروهای فرسوده، مدیریت مصرف سوخت، گازسوز کردن خودروها، کاهش تقاضای سفر، تغییر دستگاه اجرایی طرح‌های مرتبط و توزیع اعتبارات مربوط به این کارگروه تفویض شده و در غیر این موارد و همچنین اصلاح تصویب نامه‌ها و آیین نامه های مصوب موجود در این خصوص یا مقررات مربوط و نیز تصویب آیین نامه‌های مربوط به قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت سوخت مصوب ‪ ۱۳۸۶‬و اصلاحات بعدی آن به وزرای عضو این کارگروه تفویض می‌شود که مصوبات آنها نیز در صورت تایید رئیس جمهور قابل ابلاغ است.

این مصوبه جایگزین مصوبات قبلی دولت در زمینه مدیریت حمل و نقل و سوخت می شود و کلیه اختیارات مربوطه نیز به کارگروه جدید تفویض می‌شود.

این مصوبه از سوی دکتر پرویز داوودی، معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

کد خبر 770488

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =