رييس شوراي اسلامي شهر مشهد گفت: متاسفانه فرهنگ شهر نشيني و شهروندي در مشهد با نارسايي هايي روبه رو بوده و نهادينه نشده است.

به گزارش خبرگزاري مهر دكتر سيد علي اكبر رزمي  در نخستين جشنواره شهروندان برتر در فرهنگ سراي غدير مشهد افزود: اين در حاليست كه عده اي ابتدايي ترين و سهل ترين و ظايف شهروندي را ادا نكرده و رعايت نمي كنند.

وي ادامه داد: به عنوان مثال عده اي آگاهانه هزينه هاي شهر نشيني نظير عوارض را نمي پردازند در حاليكه توقعات بسياري از شهرداري دارند.

رييس شوراي اسلامي شهر مشهد با بيان اينكه جلب مشاركت شهروندان بايد نهادينه شود ، گفت: عده اي از شهروندان هيچ گونه مشاركت مالي و غير مالي در پروژه هاي عمراني شهري مشهد ندارند.: اين در حاليست كه شهرداريها خود كفا بوده و بايد هزينه هاي عمران شهري را از محل در آمدها و يا مشاركت مردمي تامين كند.

رزمي گفت: براساس بررسيهاي كارشناسي ساكنان شمال ، جنوب و شرق مشهد بويژه حاشيه شهر آگاهانه و نا آگاهانه فاضلاب منازل خود را به بيرون هدايت مي كنند. اين افراد بدون آنكه از عواقب خطرناك زيست محيطي فاضلاب با خبر باشند به بهانه پر نشدن چاه منازل خود اقدام به بيرون ريختن فاضلاب مي كنند.

* چهل درصد از مساحت بوستانهاي مشهد به زنان اختصاص مي يابد

يك عضو شوراي اسلامي شهر مشهد از اختصاص چهل درصد از مساحت بوستانهاي  مشهد به زنان براي نخستين بار در كشور خبر داد.

صديقه قنادي در آيين بهره برداري از نخستين بوستان بانوان كشور در مشهد افزود: اين طرح در تمام بوستانهاي محله كه حداقل پنج هكتار مساحت دارد به اجرا در مي آيد.

وي گفت: اختصاص بخشي از بوستانهاي محلي به زنان اين امكان را به زنان خواهد داد تا در محيطي امن ، سالم ، با نشاط به برنامه هاي فرهنگي ، هنري و ورزشي بپردازند و زنان علاقمند به گسترش فضاي سبز و ايجاد بوستانها در محلات بايد در اين زمينه شهرداري مشهد را ياري كنند.

قنادي از تدوين سياستهاي راهبردي حمايت از زنان در بخش هاي مختلف شهري خبر داد و گفت: احداث بوستان بانوان از جمله سياستهاي راهبردي شوراي اسلامي شهر مشهد بوده است.

وي ادامه داد: در بوستان بانوان 12 پروژه عمراني از جمله دهكده خود اشتغالي ، هتل بزرگ بانوان با زيربناي دو هزار و 500 متر مربع،  مجموعه ورزشي چند منظوره زنان احداث خواهد شد

* نخستين باغ سنتي ايران در مشهد به بهره برداري رسيد

نخستين باغ ايراني طي مراسمي در بوستان جنگلي طرق  مشهد به بهره برداري رسيد .

به گزارش خبرگزاري مهر  در ساخت باغ سنتي ايراني  از آداب  و سنن گذشتگان در آبياري درختان و جغرافيايي فيزيكي باغها الهام گرفته شده و داراي آب نماهاي زيبايي است.

شهردار مشهد در آيين بهره برداري از باغ  سنتي ايراني گفت: فرهنگ سازي و احياي فضاي سبز ، شناساندن هويت تاريخي باغداري سنتي ايران و گسترش فضاي سبز از اهداف راه اندازي اين باغ مي باشد.

مهندس سيد هاشمي افزود: باغ ايراني چهار هكتار مساحت دارد كه براي راه اندازي آن 5/3 ميليارد ريال هزينه شده است.

باغ سنتي ايراني در منطقه محروم سيدي مشهد واقع شده است.

کد خبر 78507

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =