آيين نامه جايگزيني و امحاي تاكسي هاي فرسوده تصويب شد

هيات وزيران به پيشنهاد سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور و به استناد اصل 138 قانون اساسي، آيين نامه جايگزيني و امحاي تاكسي هاي فرسوده را تصويب كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور، خودروي تاكسي با حداكثر 15سال عمر ، فرسوده محسوب مي شود و تردد  اين تاكسي ها با تشخيص و تاييد ستاد معاينه فني خودرو پس از احراز شرايط  فني، در سطح معابر شهري مجاز است.
هيات وزيران با استناد به مصوبه شوراي اقتصاد مبني بر اينكه شركت ملي نفت ايران به منظور تبديل سوخت خودرو به GNGحداكثر براي هر خودرو تاكسي معادل 770 دلار علاوه بر هزينه تامين و نصب يك مخزن گازاضافه،  به شركت هاي خودروساز پرداخت مي كند.
بر اساس اين گزارش حداكثر تا 75 درصد بهاي تاكسي به صورت تسهيلات بانكي در اختيار مالك خودرو قرار مي گيرد و دوره بازپرداخت تسهيلات اعطايي مدت پنج سال  و به ميزان اعتبارات سهم دولت موضوع قرار داد با  شبكه بانكي از سهم سود و كارمزد تسهيلات پرداختي به مالك تاكسي فرسوده كسر مي شود.
همچينين هيات وزيران، وزارت مسكن و شهرسازي و شهرداري ها را موظف كرد تا با همكاري وزارت نفت  نسبت به تامين و تحويل زمين مناسب در شهرها به شركت ملي نفت ايران براي احداث ايستگاه هاي سوخت گيري GNG و تجهيز آن با اولويت استفاده از ظرفيت هاي بخش غير دولتي اقدام كند.
بر اساس اين آيين نامه،  تجهيز تاكسي هاي جديد به تاكسي متر ، چاپگر به منظور صدور رسيد (قبض كرايه) براي مسافر و نصب شناسنامه (شامل مشخصات و تصوير راننده) الزامي شد.

 

کد خبر 7864

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =