مرکز مطالعات بین المللی دینی در دانشگاه تهران تاسیس شد

مرکز مطالعات بین المللی دینی در دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران تاسیس و رئیس مرکز این بین المللی طی حکمی از سوی رئیس دانشگاه تهران منصوب شد.

دکتر یونس نوربخش اولین رئیس مرکز مطالعات بین المللی دینی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مرکز مطالعات بین المللی دینی در دانشگاه تهران با هدف مطالعات دین به شیوه ای جامعه شناختی در دانشگاه تهران راه اندازی شده است که در این مرکز دین نه به شکل درون دینی و بر مبنای الهیات و کلام بلکه دین به عنوان یک نهاد اجتماعی و عاملی مهم در روابط بین الملل و تغییرات اجتماعی و تحولات جهانی مطالعه می شود.

وی شیوه مطالعاتی در مرکز مطالعات بین المللی دینی را شیوه ای بین رشته ای دانست و گفت: ضرورت راه اندازی این شیوه مطالعه در حوزه دین از آنجا ناشی می شود که دین در تحولات جهانی، تغییرات اجتماعی و مسائل مهم بشری مانند صلح، محیط زیست، اخلاق حرفه ای و ... نقش مهمی دارد.

رئیس مرکز مطالعات بین المللی دینی گفت: مطالعات بنیادین، نظریه پردازی در حوزه دین و مطالعات کاربردی دین از منظرهای گوناگون مدنظر مرکز مطالعات بین المللی دینی است و تولید دانش در این حوزه و ارائه راهکار و راهبرد به سازمانها و نهادهای کشور در حوزه بین الملل از اهداف این مرکز است.

نوربخش افزود: فعالیتهای علمی و پژوهشی مرکز مطالعات بین المللی دینی در دانشکده مطالعات جهان در قالب تفاهم نامه و قراردادهای پژوهشی با موسسات و سازمانهای علمی و فرهنگی کشور آغاز شده است.

کد خبر 818698

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =