کمبود تسهیلات، کام گردشگران گلستان را تلخ کرده است

گرگان - خبرگزاری مهر: استان گلستان با داشتن جاذبه های فراوان گردشگری و تاریخی هرساله میزبان شمار زیادی از طبیعت گردان است که به این خطه سرسبز شمال به عنوان نگینی از بهشت ایران زمین سفر می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، در حالی که شمار گردشگران به این استان هر روز رشد فزاینده ای می یابد، اما برخی کمبودها و مشکلات خاطره خوش سفر به این استان سبز را به کام مسافران نوروزی تلخ کرده است.

کمبود آب آشامیدنی و رعایت نشدن بهداشت در اماکن تفریحی و گردشگرپذیر و کمبود مراکز اقامتی از جمله مسائلی است که مهمانان نوورزی گلستان با آن روبرو هستند و این مهم ضرورت برنامه ریزی جامع و اصولی در این زمینه را الزامی می سازد.

اکنون قیمت یک واحد سوئیت دوخوابه در گلستان بین 500 تا یک میلیون ریال به ازای هر شبانه روز در نوسان است و کنترل و نظارت جامعی برای ساماندهی قیمت ها صورت نگرفته است.

حسین اکبری مسافر تهرانی که به منطقه نهارخوران گرگان سفر کرده است، از کمبود امکانات رفاهی و بهداشتی در این منطقه گردشگر پذیر انتقاد کرد و گفت: قیمت مسکن و سوئیت در این شهر بالاست و نظارت ها در این بخش ضعیف است.

وی اظهار داشت: به رغم تلاشهای صورت گرفته برای ساماندهی مسافران، گرانی قیمت اجناس و خدمات در این استان گردشگر پذیر مایه نگرانی است.

کبری اصغری گردشگر کرجی که به همراه خانواده به آبشار کبودوال علی آباد کتول سفر کرده است، بیان داشت: کمبود مراکز اقامتی و توجه نشدن به بهداشت مراکز گردشگری از جمله مشکلاتی است که مشهود است.

وی افزود: گلستان از استانهای گردشگرپذیر کشور بوده و باید متولیان امر برای رضایتمندی مسافران تلاشهای بیشتری انجام دهند و به نظر می رسد امکانات فراهم شده اعم از اقامتی و تاسیساتی پاسخگوی نیازهای گردشگران نبوده و باید برنامه ریزی منسجمی در این بخش صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، درحالی که برخی از مهمانان نورزی استان گلستان از برخی کمبودها در این استان گردشگر پذیر رنج می برند، مسئولان امر معتقدند مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

مجید رمضانی فرد مسئول رسیدگی به شکایات ستاد تسهیلات سفرهای گلستان از نبود مشکل برای مسافرین و گردشگران نوروزی خبر داد و گفت: با بررسیهای به عمل آمده تاکنون مشکل خاصی مبنی بر عدم رضایت مسافران نوروزی نسبت به ارائه خدمات در اماکن و تاسیسات گردشگری و ستاد تسهیلات سفرهای استان گزارش نشده است.

وی افزود: از زمان آغاز به کار ستاد تسهیلات تاکنون 90 بازدید از تمامی واحدهای اقامتی، مناطق گردشگری، نمایشگاه ها، اماکن دست فروشان جاده ای، ستاد تسهیلات سفر شهرستان، فرمانداران و شهرداران صورت گرفته که در این بازدیدها نقطه نظرات و مشکلات گردشگران پرسیده و از طریق کمیته رسیدگی به شکایات جهت پیگیری به فرمانداران اعلام شد.ژ

رمضانی فرد کمبود آب آشامیدنی و بهداشت در تفرجگاه ها را از معدود مشکلاتی دانست که طی نشستی با فرمانداران و شهرداران رفع شد.

وی بیان داشت: کمیته رسیدگی به شکایات ستاد تسهیلات سفرهای استان در حوزه معاونت حقوقی ستاد تسهیلات، به منظور رسیدگی و بررسی شکایات همچنین پیگیری موارد مربوط به تسهیل در روند مربوط به گردشگران تشکیل شده است.

مسئول رسیدگی به شکایات ستاد تسهیلات سفرهای گلستان تصریح کرد: مسافران در صورت داشتن هر نوع مشکل در اماکن و تاسیسات گردشگری استان می توانند با دبیرخانه ستاد و یا شماره 2229662 تماس بگیرند تا با اعزام بازرسین از سوی هر یک از کمیته ها و معاونت های ده گانه نسبت به رفع آن اقدام شود.

28 هتل و میهمانپذیر با ظرفیت یکهزار و 480 تخت، چهار منزل استیجاری با ظرفیت 25 نفر، یکصد چادر با ظرفیت پنج هزار نفر، شش کمپ با ظرفیت 600 نفر و 180 مدرسه با ظرفیت یکهزار و 618 کلاس ویژه، مجهز و نیمه مجهز را برای اسکان و خدمات رسانی به مسافران نوروزی آماده شده است.

به هر روی در فرصت باقیمانده از تعطیلات نوروزی متولیان امر باید برای رفع مشکلات و کمبودهای موجود در گلستان تدابیر ویژه ای اتخاذ کنند تا بر شمار مسافرانی که قصد سفر دوباره خطه سرسبز گلستان دارند، بیشتر شود. از طرفی این دید مسئولان که هیچ مشکلی وجود ندارد موجب می شود مسئولان در صدد رفع مشکلات بر نیایند.

کد خبر 852475

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =