فلسفه اسلامی با دین عجین است

رئیس بخش فلسفه دانشکده ادبیات کویت با تأکید بر اینکه مسائلی از منظر فلسفه اسلامی بررسی می‌شوند که فلاسفه غیرمسلمان را به پژوهش درباره آن سوق می‌دهد، گفت: برجسته‌ترین فلاسفه مسلمان فلسفه را عین دین می‌دانند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه الجریده، دکتر عبدالله جسمی رئیس بخش فلسفه دانشکده ادبیات کویت با اشاره به اینکه اخیراً گرایش به فلسفه در این دانشکده افزایش بسیاری یافته است، تصریح کرد: فلسفه جایگاه و نقش مهمی در ساخت فرهنگ عمومی دارد و دیدگاههای نویی به انسان ارائه می‌کند.

وی با بیان اینکه برخی از افرد می‌گویند که فلسفه مخالف شریعت اسلام است، گفت: این سخن سخنی باطل است و علت اینکه افرادی چنین می‌گویند جهل و نادانی و عدم شناخت نسبت به طبیعت فلسفه و موضوع آن است.

رئیس بخش فلسفه دانشکده ادبیات با بیان اینکه در بیشتر کشورهای عربی و اسلامی بخش فلسفه وجود دارد، اظهار داشت: فلسفه تعارضی با دین اسلام ندارد. به طوری که حتی فلسفه اسلامی به عنوان یکی از مهمترین رشته‌های فلسفه مورد توجه است.

وی با تأکید بر اینکه مسائلی از منظر فلسفه اسلامی مطرح می‌شود که فلاسفه غیرمسلمان را به پژوهش درباره آن سوق می‌دهد، یادآور شد: برجسته‌ترین فلاسفه مسلمان فلسفه را در خدمت دین می‌دانند، چرا که در شریعت فلسفه به عنوان وسیله‌ای برای تأمل و تفکر است.

عبدالله جسمی در ادامه از برگزاری همایش فلسفه و نشستهای مختلف فلسفی و مراسم ویژه روز جهانی فلسفه خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم تا برگزاری نشستهای مختلف، ارتباط گسترده‌تری با بخشهای فلسفه دانشگاههای اسلامی و عربی دیگر برقرار کنیم.

کد خبر 862410

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =