شیراز - خبرگزاری مهر: اداره کل تعاون استان فارس و سازمان محیط زیست استان طی جلسه ای تفاهم نامه ای را در راستای تحقق سیاستهای اصل 44 قانون اساسی امضا کردند.

به گزارش خبرنگار مهر در شیراز، انعقاد این تفاهمنامه علاوه بر حرکت در راستای سیاستهای اصل 44 ابلاغی مقام معظم رهبری به منظور بهره گیری از توان تخصصی فارغ التحصیلان و مدرسین محیط زیست و رشته های مرتبط در اجرلای اصل پنجاهم قانون اساسی و همچنین در جهت بالابردن بهره وری پایدار و اشاعه فرهنگ محیط زیست در بین افراد جامعه، جلب مشارکتهای مردمی در قالب تشکلهای تعاونی و واگذاری برخی تصدی های فعلی به آنها صورت گرفته است.

مدیر کل تعاون استان فارس در جلسه انعقاد این تفاهم نامه، ایجاد روحیه همکاری بین ادارات دولتی را از جمله مزایای این کار دانست و افزود: وزارت تعاون و به طبع اداره کل تعاون استان با هدف گسترش حیطه فعالیتهای تعاونیها در زمینه های مختلف به منظور نیل به اهداف سیاستهای اصل 44 قانون اساسی و واگذاری امور به دست خود مردم قدم بر می دارد که عقد تفاهم نامه مذکور نیز در این راستا پیگیری شده است.

محمد حسین گلریز خاتمی ضمن تشریح بندهای مختلف این تفاهم نامه نیز بیان کرد: به منظور کاهش تصدی گری دولت و با توجه به مسئولیت تعاونیها در قبال جامعه، سازمان محیط زیست در قالب تفاهم نامه یا قرارداد، تمام فعالیتهای قابل واگذاری خود را به تعاونیهای تشکیل یافته، بر اساس این تفاهم نامه واگذار می کند.

وی عنوان کرد: اداره کل تعاون و سازمان محیط زیست استان فارس در اختصاص منابع و واگذاری تسهیلات و اعتبارات کمکهای فنی و اعتباری، حق بهره برداری از منابع مجاز در اختیار، تسهیلات صندوق تعاون، تعاوینهای تشکیل یافته را در اولویت قرار خواهند داد.

مدیر کل تعاون استان فارس تصریح کرد: همچنین تشکیل و توسعه تعاونیهای محیط زیست در محورهای شرکتهای تعاونی آموزشی و تنویر افکار عمومی، شرکتهای تعاونی بازیافت ضایعات و ساماندهی پسماندها، شرکتهای تعاونی مشاوره ای و پژوهشی، شرکت تعاونی ایجاد فضای سبز و بهسازی محیط زیست و... از جمله شرکتهایی بوده که در تفاهمنامه مذکور عنوان شده است.

کد خبر 862625

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =