تعداد دوره های فنی و حرفه ای خراسان جنوبی 11 درصد رشد یافت

بیرجند - خبرگزاری مهر: مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی از رشد 11 درصدی تعداد دوره های آموزشی فنی و حرفه ای استان در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال 86 خبر داد.

حمیدرضا لطیفی در گفتگو با خبرنگار مهر در بیرجند اظهار داشت: تعداد دوره های برگزار شده طی سال گذشته هزار و 885 دوره در دو بخش دولتی و خصوصی بوده است و از این تعداد هزار و 54 دوره در بخش دولتی و 831 دوره در بخش خصوصی برگزار شده است.

وی تعداد گواهینامه های صادر شده از سوی اداره کل فنی و حرفه ای استان را 11 هزار و 162 مورد در سال گذشته برشمرد و افزود: این تعداد گواهینامه در 37 رشته، 11 مرکز آموزشی، 17 رشته فعال و در 98 آموزشگاه آزاد صادر شده است.

لطیفی به واگذاری هشت کارگاه آموزش فنی و حرفه ای به بخش خصوصی اشاره کرد و بیان داشت: این میزان کارگاه برابر 15 درصد کارگاه های استان است.

وی همچنین از افزوده شدن حدود 25 کارگاه آموزش فنی و حرفه ای در سال جاری خبر داد و گفت: این میزان معادل 50 درصد کارگاه های استان خواهد بود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در خصوص اجرای طرح آموزش و سنجش کارگران صنعت ساختمان در استان عنوان کرد: تاکنون در حرفه های پایه مانند جوشکار اسکلت، بنای سفتکار، قالب بند، آرماتور بند، بتن ساز و بتن ریز و همچنین تست هوش دوره های آموزشی برگزار شده  است.

لطیفی یادآور شد: در سایر حرفه صنعت ساختمان مانند گچ کار، کاشی کار، سنگ کار، درب و پنجره ساز فلزی، نقشه بردار، عایق کار و برقکار ساختمان هم در صورت وجود متقاضی امکان برگزاری دوره های آمورزشی چه در مراکز ثابت و چه به صورت آموزشهای ضمن کار و همکاری ناظران سازمان مهندسی که دارای پروانه اشتغال به کار از سازمان مسکن و شهرسازی هستند در قالب آموزش حین کار و در محل پروژه های عمرانی متمرکز قابل اجرا است.

کد خبر 866525

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =