تنها یک نام از دانشگاه تربیت معلم باقی مانده است/ نگاهها منصفانه نیست

رئیس دانشگاه تربیت معلم با بیان اینکه از این دانشگاه تنها یک نام باقی مانده است گفت: کارکردهای دانشگاه تربیت معلم به معنای تربیت معلم دیگر قابل پیگیری نیست.

عبدالجواد طاهری زاده در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: از تربیت معلم تنها یک نام بر روی دانشگاه تربیت معلم باقی مانده است که منشا تمامی مشکلات برای دانشجویان و مسئولین دانشگاه است.

وی افزود: دانشگاه تربیت معلم باید در جهت دانشگاههای جامع گام بردارد که البته ما از گذشته در این جهت گام برداشته ایم زیرا در سه مقطع دانشجو داریم و تنها تعداد اندکی رشته های دبیری داریم. در واقع تمامی کارهای یک دانشگاه جامع توسط تربیت معلم صورت می گیرد.

رئیس دانشگاه تربیت معلم ادامه داد: سایر دستگاهها احساس می کنند که وظیفه دانشگاه تربیت معلم تنها "تربیت معلم" است و هیچ فعالیت پژوهشی در این دانشگاه صورت نمی گیرد.

وی با بیان اینکه هنوز خبری در رابطه با تغییر نام دانشگاه تربیت معلم دریافت نکرده ایم به مهر گفت: قرار است در رابطه با این موضوع در جلسات آتی شورای انقلاب فرهنگی بحث و تصمیم گیری شود.

طاهری زاده با بیان اینکه مسئولان دانشگاه تربیت معلم دیدگاههای خود را مطرح کرده اند،‌ گفت: پیشنهاد تاسیس دانشگاه فرهنگیان نیز داده شده است تا آموزش و پرورش خود برای خودش نیرو تربیت کند زیرا کارکردهای دانشگاه تربیت معلم به این معنا دیگر قابل ادامه دادن نیست.

وی اظهار داشت: تمامی دستگاهها بر این گمان هستند که دانشجویان دانشگاه تربیت معلم تنها درسهای دبیری خوانده و واحدها و پروژه ای متناسب با یک فعالیت پژوهشی را تجربه نکرده اند. متاسفانه این برداشتی است که در سطح جامعه از دانشجویان تربیت معلم می شود.

کد خبر 866624

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =