تحریم بنزینی ایران منطقی نیست

تعدادی از کارشناسان اقتصادی در آمریکا معتقدند تحریم بنزین ایران در شرایط کنونی منطقی نیست و بعید به نظر می رسد که مورد تصویب کنگره آمریکا قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد سهیمی کارشناس آمریکایی در دانشگاه کالیفرنیا که اصلیت ایرانی دارد در مصاحبه با خبرگزاری ترند گفت: اقدام اعضای جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا مبنی بر تحریم بنزین ایران در شرایط کنونی غیر منطقی و بر خلاف سیاستهای کاخ سفید است.

وی با اشاره به تلاشهای کاخ سفید برای گشودن فصلی تازه در روابط خود با ایران افزود: دولت اوباما عزم خود را برای گشودن روابط دیپلماتیک با ایران جزم کرده است و بعید به نظر می رسد کنگره این کشور به اجرای تحریم اقتصادی علیه ایران تن در دهد.

همچنین وی در پایان این مصاحبه اعلام کرد: حتی اگر ایران تحریم شود دست از فعالیتهای هسته ای خود بر نخواهد داشت کما اینکه تحریمهای گذشته اثر مثبتی بر روی ایران گذاشت و ظرفیت تولید داخلی سوخت خود را افزایش داد.

در همین حال، رضا تقی زاده، کارشناس مسائل ایران در دانشگاه گلاسکو به  خبرگزاری" ترند" گفت: اعمال تحریم بنزین ایران برای آمریکا سودمند نیست و ایران می تواند تحریم های تلافی جویانه ای را در این راستا بر علیه آمریکا اعمال کند.

این در شرایطی است که اعضای مجلس نمایندگان آمریکا لایحه ای را به این مجلس ارائه کرده اند که در صورت تصویب، دولت آمریکا  تمام شرکتهای تهیه کننده، کارگزار، بیمه کننده و حتی شرکتهای کشتیرانی را که در معاملات بنزین با ایران مشارکت کنند را تحریم می کند.

"مارک کرک" نماینده جمهوری خواه در مجلس نمایندگان که خود نیز از موافقان این لایحه است، اعلام کرد: تصویب این لایحه برای بازداشتن ایران از فعالیتهای هسته ای اش مفید خواهد بود.

کد خبر 866642

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =