ایجاد تحول بنیادین در ماموریت اصلی وزارت کار

وزیر کار و امور اجتماعی از ایجاد تحول بنیادین در ماموریت اصلی وزارتخانه متبوعش خبر داد و گفت: این برنامه به عنوان رویکرد جدید از برنامه های اصلی این وزارتخانه خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد جهرمی صبح شنبه در چهارمین جشنواره ملی کارآفرینان برتر در تهران گفت: توسعه پایدار فرایندی است که فرصتها و امکان انتخاب انسان را گسترش و قابلیتهای وی را افزایش دهد.

وزیر کار و امور اجتماعی اظهار داشت: اهمیت توسعه به حدی است که اندیشمندان و پژوهشگران را به ارائه دیدگاهها و نظریات بسیاری در این زمینه ترغیب کرده است.

جهرمی در بخش دیگری از سخنانش یکی از این دیدگاهها را الگوی توسعه از طریق کارآفرینی اعلام و تصریح کرد: در این الگو دولتها ضمن تاکید بر اقتصاد بازار، آن را محرکی بسیار نیرومند برای توسعه به شمار می آورند به نحوی که دولتها باید شرایط ایجاد نوآوری و بهره برداری کارآفرینان از فرصتها را تسهیل کنند.

وی افزود: وزارت کار در سالیان اخیر برای حل مشکل اشتغال به بحث کارآفرینی و حمایت از کارآفرینان توجهات ویژه ای را داشته و آموزشهایی را نیز ارائه کرده است.

وزیر کار و امور اجتماعی خاطر نشان کرد: مشکل اساسی در تجاری سازی و تبدیل دانش به محصول و همچنین طراحی نظامهای جدید کسب و کار است و در این زمینه باید به آموزش و ترویج فرهنگ کارآفرینانه با توجه به شرایط اقتصادی و بازار کار توجه شود.

جهرمی محرک اساسی وزارتخانه متبوعش را توجه به اصل 44 قانون اساسی دانست و گفت: اساس و محور اصل 44 به عنوان سندی تحول زا در نظام اقتصادی کشور بر خصوصی سازی و گرایش به تولید ثروت مولد و توزیع عادلانه آن و در نهایت توسعه اقتصادی و اجتماعی مبتنی است.

وی یکی از بازوهای اصلی دولت در رشد و توسعه اقتصادی را پیاده سازی اصلاحیه اصل 44 مبنی بر ایجاد تحولی بنیادین در ماموریت وزارتخانه متبوعش دانست و افزود: ایجاد تحول در ماموریت اصلی وزارتخانه از برنامه های ما به شمار می رود.

وزیر کار و امور اجتماعی زمینه سازی و بسترسازی با هدف ایجاد کسب و کار توسط شهروندان را رویکرد جدید وزارت کار اعلام کرد و گفت: توجه به جامعه به ویژه قشر تحصیل کرده از برنامه های اصلی محسوب می شود.

جهرمی از تمایل بسیاری از شرکتهای معتبر بین المللی برای ورود به بازار ایران خبرداد و تصریح کرد: در این رابطه قوانین و مقررات، مدلهای جدید کسب و کار، فرآیندهای تجاری سازی و مدیریت و سازماندهی سیستم باید تصحیح و به روز شود تا از این طریق بتوانیم خروجیهای تجاری و قابل پذیرش از سوی بازار کار را دریافت کرد.

وی ارزش افزوده را حلقه مفقوده برنامه ریزی و حرکت نظام مند اعلام و تاکید کرد: وزارت کار برای ارج نهادن به فرصت شناسی ایده ها و دانش کارآفرینان این جشنواره ملی را ترتیب داده ولی این همه کار نیست.

وزیر کار و امور اجتماعی اهدافی از قبیل زمینه سازی برای رشد و پرورش استعدادهای برتر کشور در عرصه کار آفرینی و ترویج الگوهای موفق این بخش را از اهداف مهم جشنواره دانست و اظهار داشت: ایجاد ارتباط میان کارآفرینان، تشویق حامیان کارآفرینی به مشارکت و سرمایه گذاری، رشد اعتماد به نفس در کارآفرینان و همچنین حمایت معنوی از آنان می تواند به ایجاد کسب و کارهای جدید با تکیه بر تجارب گذشته منجر شود.

کد خبر 866680

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =