بحران مالی جهان یادآور محدودیتهای زندگی مادی است

دالایی لامای چهاردهم رهبر معنوی بودائیان تبت گفت: بحران اقتصادی آرامش ذهن، شادی در کنار خانواده و دوستان و محدودیتهای پول را به انسان می‌آموزد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، رهبرمعنوی بودائیان تبت طی نشست خبری جمعه 4 اردیبهشت در دانشگاه سانتاباربارا گفت: این بحران خوب است چون به مردمی که تنها خواستار رشد پول هستند یادآوری می کند که پول محدودیتهایی دارد.

رهبر دولت معزول شده تبت دو سخنرانی در سانتاباربار ارائه داد که طی دوساعت اول آن مملو از جمعیت شد. وی طی این سخنرانی های خود حرص و آز، دروغ و ریاکاری را از عوامل بحران اقتصادی جهان توصیف کرد.

این چهارمین دیدار دالایی لاما از سانتاباربارا بود.

دانشگاه این شهر پس از دیدار دالایی لاما در سال 1984 به یکی از مراکز برجسته مطالعات بودیسم و تبتی تبدیل شد.

پیش از این چین از ایالات متحده خواسته بود مانع سفر دالایی لاما به این کشور شود.

دالایی لامای چهاردهم تبت، رهبر معنوی بودائیان این منطقه هیمالیایی است که در سال 1959 به دنبال یک قیام ناموفق به چین متواری شد.

پکن دالایی لاما را مخالف گرای بی منطق می داند که می خواهد تبت را به عنوان بخشی از جمهوری خلق چین از کشور جدا کند به همین منظور چین همواره از شیوه های دیپلماتیک خود استفاده می کند تا مانع انعکاس هرگونه پیامی درباره تبت شود.

این درحالی است که دالای لاما رهبر معنوی بودائیان تبت همواره می گید به دنبال حقوق مردم تبت چون آزادی دینی و خود مختاری فرهنگی است.

کد خبر 866720

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =