تبدیل گردهمایی استانداران به نشست خبری وزیر کشور

برنامه خبری گردهمایی استانداران سراسر کشور که طی نمابری به خبرگزاری ها و رسانه ها ابلاغ شده بود ، برگزار نشد و به نشست خبری وزیر کشور تبدیل شد.

به گزارش خبرنگار مهر، وزارت کشور در اقدامی کم نظیر که البته خلاف اصول اطلاع رسانی هم محسوب می شود علیرغم ارسال نمابری با مضمون "برگزاری گردهمایی استانداران سراسر کشور" از تاریخ پنجشنبه سوم اردیبهشت ماه صبح امروز شنبه ، برخلاف اعلام قبلی نشست خبری وزیر کشور را با حضور خبرنگاران و رسانه های گروهی برگزار کرد.

با وجود اینکه کلیه خبرنگاران، عکاسان و تصویر برداران رسانه های گروهی که امروز شنبه جهت پوشش گردهمایی استانداران سراسر کشور در سالن پیامبر اعظم وزارت کشور گردهم آمده و با ذهنیت پرسش از استانداران در این جلسه حاضر شده بودند ، اما بر خلاف برنامه اعلام شده به سالن 25 نفره وزارت کشور جهت طرح سئوال از وزیر کشور راهنمایی شدند.

اگر چه برگزاری اولین نشست مطبوعاتی وزیر کشور با رسانه های گروهی آن هم چندین ماه بعد از انتصاب وی به این عنوان با وجود اینکه در آستانه رویداد مهمی چون انتخابات ریاست جمهوری دهم هستیم به تنویر افکار عمومی و اطلاع آنان از مواضع وزارت کشور در قبال برگزاری انتخابات می انجامد، اما چه بهتر بود که روابط عمومی وزارت کشور منسجم تر و هماهنگ تر عمل کرده و خبرنگاران را از برنامه در نظر گرفته شده مطلع می ساخت.

باید توجه داشت که در این نشست مطبوعاتی رسانه ها با ذهنیت طرح سئوال از وزیر کشور حاضر نشده بودند و شاید به همین جهت بود که خبرنگاران رسانه هایی همچون خبرگزاری های مهر، ایسنا و فارس علیرغم اینکه بیشترین اخبار را از حوزه وزارت کشور منعکس می کنند هیچ گونه سئوالی را از وزیر کشور نپرسیدند.

از سویی هم باید توجه داشت که وقت در نظر گرفته شده برای برگزاری یک نشست خبری حداقل 60 دقیقه در نظر گرفته می شود که مدت زمان برگزاری این نشست خبری شاید به دلیل عدم هماهنگی و برنامه ریزی درست کمتر از 40 دقیقه در نظر گرفته شده بود.

پیش از این هم یک بار وزارت کشور به منظور برگزاری نشست مطبوعاتی وزیر کشور از رسانه های گروهی خواستار ارسال سئوالات شده بود که با انتشار خبری در یکی از سایت ها برگزاری این نشست از سوی وزارت کشور تکذیب شد.

کد خبر 866793

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =