طرح ملی ساحلی و گردشگری اسکله بندرگز آماده اجراست

گرگان - خبرگزاری مهر: طرح ملی - ساحلی - اقامتی و گردشگری اسکله بندرگز با همکاری شرکت ایرانی عمان در دست اجراست.

به گزارش خبرنگار مهر در گرگان مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای گلستان ظهر شنبه در بازدید از این طرح افزود: مجموعه اسکله بندرگز به مساحت 94 هکتار در سال 73 با موافقت هیئت دولت توسط سازمان بنادر و کشتیرانی به منظور ایجاد پایانه های مسافری، تجاری و بندری افتتاح شد.

سید حسن حسینی افزود: بنا به اظهار مسئولین بنادر و کشتیرانی وقت، بدلیل پایین بودن آبخور و عدم توجیه اقتصادی و نداشتن اعتبار، بهره برداری از این مجموعه مسکوت ماند و در سال 81 این مجموعه طی قرارداد به استانداری گلستان واگذار شد تا از طریق شهرداری و فرمانداری بعنوان طرح سالم سازی دریا از آن بهره برداری شود.

وی اظهار داشت: بالا بودن هزینه های آب، برق و استهلاک، این طرح قابل توجیه نبود و مسئولین وقت کاربری آنرا با هماهنگی سازمان بنادر و کشتیرانی به توسعه گردشگری ، رونق تجاری و جذب صنعت توریسم تغییر دادند.
 
وی خاطرنشان کرد: استانداری گلستان در سال 83 طی قراردادی مجموعه بندرگز را جهت احیا گردشگری به مدت 18 سال به سازمان همیاری شهرداری های استان به صورت استیجاری واگذار کرد و همیاری شهرداری ها طی قراردادی با همین مدت زمان به سازمان مناطق و گردشگری که بخش سرمایه گذاری خصوصی بود تحویل داد ولی به دلایل مختلف و به استناد موادی از قرارداد ادامه فعالیت شرکت فوق منجر به فسق قرارداد شد.
 
به گفته حسنی، بنابراین این سازمان، اسکله بندرگز را از سرمایه گذار قبلی تحویل و نسبت به رفع مشکلات اعم از ساماندهی قانونی غرفه داران ( معارضین ) بدهی های آب ، برق و... اقدام کرد.

مدیرعامل سازمان سازمان همیاری شهرداریهای گلستان بیان داشت: این سازمان با همکاری مسئولین مربوطه نسبت به جذب سرمایه گذار اقدام کرد و بعد از مذاکرات مستمر تفاهمنامه ای بین سازمان همیاری و نماینده شرکت ایران – عمان امضا و مقرر شد در مدت سه ماه سرمایه گذار طرح اولیه، جا نمایی، لکه گذاری، سایت پلان پروژه را به سازمان ارائه نماید.

وی یادآور شد:  شرکت ایران - عمان زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی WJ TOWELL و دو نفر از اعضای هیئت مدیره این شرک از اعضای شرکت اصلی  TOWELL هستند که یک نفر از آنها ایرانی است.

به گفته حسینی، در طی یکسال گذشته، بسترهای لازم را ایجاد شده و سرمایه گذار را موظف به ثبت شرکت در ایران با مشارکت 51 درصد ایرانی و 49 درصد سهامداران خارجی کردیم که آنها بر همین اساس شرکت آرمان طبیعت گرگان را به ثبت رساندند.

این مسئول بیان داشت: همچنین سرمایه گذار را موظف به انتخاب مشاور ایرانی جهت تهیه طرح سایت پلان، لکه گذاری و جانمایی کردیم و پس از آن سازمان همیاری موظف شد کلیات طرح ارائه شده از سوی سرمایه گذار را در دفتر فنی استانداری و دفتر عمرانی سازمان بنادر به تصویب برساند و کلیات و جزئیات طرح پس از بازنگری، در کارگروه گردشگری مورد تصویب قرار گرفت.

حسینی اعلام کرد: اگر سرمایه گذار طی زمان بندی مشخص نتواند بیش از 10 درصد کار را انجام دهد قرارداد خود به خود فسخ و وی بدون دریافت هزینه پروژه را تحویل دهد. 

کد خبر 866800

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =