دستهای کوچک دعا ؛ زلال طراوت و غوغای درونی کودکان

خبرگزاری مهر - گروه دین و اندیشه: دنیای کودکان برخلاف آنچه اغلب تصور می‌شود بسیار بزرگ، زیبا و البته درگیر دغدغه‌های روزمره زندگی خانوادگی و اجتماعی است، این حقیقت در دعاهایی که برای جشنواره "دستهای کوچک دعا" ارسال شده به خوبی مشهود است.

امسال چهارمین دوره جشنواره "دستهای کوچک دعا" از سوی حوزه هنری آذربایجان شرقی برگزار می شود .

28 هزار اثر از کودکان ایرانی و 21 کشور جهان به دبیرخانه این جشنواره رسیده که هر یک گویای منویات درونی و خواستهای کودکانی است که دنیای اطراف خود را به درستی درک کرده و کودکانه به رفع مشکلات خود، خانواده، اطرافیان و حتی کشورشان می اندیشند .

اطلاع و آگاهی از آنچه در ذهن کودکان می گذرد و آنچه آنها را نگران، شاد، آرام و پریشان می کند ، کمک بزرگی است برای آنکه به منظور ساخت زندگی و دنیایی امن و آرام برای قشری که آینده سازان کشور هستند، گامهای مؤثری برداریم .

و البته این آگاهی برای شناخت زیباییهای درونی و فطری کودکان و اینکه بدانیم آنها به چه می اندیشند نیز مؤثر بوده ما را در قبال آنها مسئول تر خواهد کرد :

* خدایا از تو می خوام که انقدر به پدرو مادرم پول بدهی که دیگر چشمشان به عیدی من نباشد و هی نگویند که چقدر عیدی جمع کردی؟!

* کاشکی خدا من و مامانمو مثل کانگورور می آفرید، اون وقت من می‌پریدم تو کیسه مامانم و باهاش می رفتم اداره .

* خدایا من را آنقدر بزرگ نکن که تو را از یاد ببرم .

* ای کاش من آدم بزرگی بودم و به آنهایی که خانه نداشتند برای آنها خانه درست می کردم.

*... از خواهرم پرسیم بابا چشه، گفت رگهای قلب بابا تنگ شده و باید با عمل گشاد بشه.... خدایا من یه آرزو دارم اونم اینه که منو یه کرم کوچولو کنی بعد برم تو رگهای قلب بابام و همه اونا رو گشاد کنم تا بابا خوب خوب بشه.

* دعا می کنم بچه های هم سن من مجبور نشوند به خاطر پول کار کنند، من دعا می کنم مامانم برادرم را برای کار واکس به خیابان نفرستد .

* می خواهم زودتر بزرگ شوم تا وقتی مامان و بابام پیر شدن من اونها را ببرم توی خونه خودم نگه دارم تا آنها به خانه سالمندان نروند چون هر کس بره به خانه سالمندان زودتر پیر می شه .

* خدای نازم مامان می گه بابا پیش تو هستش، می دونم نمی یاد، من دیگه پسر خوبی ام بابای منو اذیت نکن .

* خدایا کمک کن که افراد ثروتمند به افراد نیازمند کمک کنند .

* خدایا کمک کنم در برنامه مردان آهنین شرکت کنم و نفر اول شوم و جایزه بگیرم و جایزه ام را به پدرو مادرم بدهم تا آنها بتوانند با آن به زیارت خانه خدا بروند .

کد خبر 876555

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =