سمنان - خبرگزاری مهر: رئیس شورای اسلامی شهر سمنان خواستار تغییر حریم و افزایش حریم شهر سمنان شد.

به گزارش خبرنگار مهر در سمنان، سید کاظم شجاعی ظهر چهارشنبه در نشست با مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان گفت: با توجه به خدمت رسانی شهرداری سمنان به شهرک صنعتی سمنان و خارج از محدوده حریم شهری، حریم شهر سمنان باید گسترش یابد.

وی با اشاره به عبور خط لوله انتقال فرآورده های نفتی به 5 استان کشور از شهرستان سمنان گفت: طبق قانون باید عوارض ارزش افزوده حاصل از فروش این محصولات به شهر سمنان قرار گیرد.

نیره قادری، عضو شورای اسلامی شهر سمنان نیز در این نشست با اشاره به اینکه با وجود این خدمت رسانی عوارض مربوط به شرکتهای شهرک صنعتی به شهرداری سمنان تعلق نمی گیرد، گفت: با توجه هزینه های بالای خدمت رسانی شهری، این مسئله امری ضروری است .

شهردار سمنان نیز در این نشست با انتقاد از نحوه دریافت عوارض شهری توسط اداره کل امور مالیاتی گفت: در سه ماهه اول اجرای این طرح دریافتی شهرداری از اداره کل امور مالیاتی یک میلیون و 300 هزار ریال بوده و این در حالی است که شهرداری سمنان ماهانه یک میلیارد ریال فقط برای رفت و روب شهری هزینه می کند.

علیرضا خسروی گفت: با توجه به اینکه سازمان های وابسته شهرداری نیز عمدتاً از کمک های شهرداری هزینه می کنند باید راهی اندیشید تا با استفاده از معافیت ها و تخفیف های مالیاتی، ضرو ر و زیان کمتری به مجموعه شهرداری وارد شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان نیز در این نشست گفت: کوچک بودن حریم شهر سمنان را با توجه به خدمات زیاد شهرداری در خارج از محدوده شهری عامل کوچک بودن مبلغ عوارض شهری است که با اصلاح حریم شهر سمنان این مشکل برطرف می شود.

محمدتقی رضائیان گفت: اداره کل امور مالیاتی استان بر اساس مکانیزم مشخص و قابل اطمینانی این عوارض را مشخص و تفکیک می کند و به شهرداری های استان پرداخت می نماید و در این مورد جای هیچگونه نگرانی نیست.

وی در خصوص عبور خط لوله انتقال فرآورده های نفتی از شهر سمنان گفت: امیدواریم با رایزنی های انجام شده عوارض ارزش افزوده این خط لوله نیز به شهرداری سمنان تعلق بگیرد.

کد خبر 878068

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =