بخش خصوصی زنجان در 500 پروژه مشارکت می کند

زنجان - خبرگزاری مهر: محمد رئوفی نژاد گفت: بخش خصوصی استان زنجان می تواند تا سقف 20 هزار میلیارد تومان در بیش از 500 پروژه دور دوم سفر ریاست جمهوری مشارکت کند.

به گزارش خبرنگار مهر در زنجان، استاندار زنجان بعد ازظهر چهارشنبه در جمع مدیران استان زنجان با اشاره به رویکرد ویژه دولت بر مشارکت بخش خصوصی افزود: بخش خصوصی استان زنجان توانایی انجان پروژه های دور دوم سفر ئیس جمهوری را به استان زنجان دارد.

وی ایجاد چهار نیروگاه 500 مگاواتی، پتروشیمی زنجان، خدابنده و هیدج، احداث پایانه صادرات محصولات کشاورزی، دو خط کردن راه آهن و مباحث گردشگری و مطالعات را از پروژه های بزرگ با حجم سرمایه گذاری بالا عنوان کرد و ادامه داد: در سال جاری در بحث عمران شهری 15 میلیارد تومان صرف آسفالت خیابانهای شهرهای زیر 20 هزار نفر در اولویت اول و بالای 20 هزار نفر در اولویت بعدی خواهد شد. 

استاندار زنجان افزود: در راستای بهره مندی از بستر ایجاد شده در بخش خصوصی از برگزاری جلسات متعدد با سرمایه گذاران بخش خصوصی و نهادهای اقتصادی با توان ورود در بخش خصوصی همچون ستاد فرمان امام، سازمان صنایع و معادن، سازمان بازنشستگی و بنیاد مستضعفان و برگزاری همایش بزرگ با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در تیرماه سال جاری برگزار می شود.

رئوفی نژاد تاسیس شرکت بومی توسعه و آبادانی استان زنجان را از مهمترین و ماندگارترین اقدامات ستاد سرمایه گذاری برشمرد و گفت: با انجام کار کارشناسی دقیق و سنگین شرکت هلدینگ با عنوان شرکت توسعه و آبادانی استان زنجان با مشارکت 20 تا 30 شرکت و با 50 میلیارد تومان سرمایه اولیه در شرف ثبت است که محور ورود بخش خصوصی در استان زنجان، این شرکت خواهد بود. 

وی ادامه داد: اتاق بازرگانی، تعاون، خانه صنعت و معدن، مجمع امور صنفی، تولیدی و خدماتی انجمن انبوه سازان زنجان، اتحادیه صنفی و شرکتهای تعاونی - تخصصی، خانه کشاورز و موسسه مالی و اعتباری مهر زنجان از سهامداران شرکت توسعه و آبادانی استان زنجان خواهند بود. 

رئوفی نژاد گفت: همکاری تنگاتنگ و سریع دستگاه های اجرایی با این شرکت، جهت استفاده از توان بخش خصوصی برای اجرای پروژه های بزرگ و تاثیرگذار در توسعه و عمران استان را لازم و ضروری دانست و محور فرصت 20 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی را، شرکت توسعه و عمران استان عنوان کرد.

استاندار زنجان در ادامه به تاثیرات سفر ریاست جمهوری و هیئت دولت به استان اشاره کرد و گفت: به برکت سفر هیئت دولت به استان زنجان شاهد تصمیمات قابل توجه و پروژه های متحول کننده در هر دو دوره سفر بودیم.

رئوفی نژاد ادامه داد: 177 بند مصوبه و توافقنامه، 260 پروژه و 2315 میلیارد تومان سقف تسهیلات سرمایه گذاری برای این تعداد پروژه در دور اول سفر و 173 بند مصوبه، 340 پروژه و هزار و 411 میلیارد تومان تسهیلات سرمایه گذاری در دور دوم سفر، حاصل دور دوم سفر ریاست جمهوری و هیئت دولت به استان است.

کد خبر 878131

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =