انگليس دشمني هايش را با خنده بيان مي كند

حاج بابايي عضو كميسيون امنيت ملي مجلس گفت با ارزيابي سفر اخير وزير امورخارجه انگليس به تهران گفت مواضع انگليس خطرناكتر از مواضع آمريكا است چون آمريكا دشمني هايش را با فرياد بيان مي كند در حاليكه انگليس دشمني هايش را باخنده بيان مي كند.

حميد رضا حاج بابايي عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با مثبت ارزيابي كردن سفر جك استراو به ايران به خبرنگار سياسي مهر ياداور شد: هنگام سفر استراو به ايران تبليغات منفي زيادي در جرايد انگليس در خصوص اخبار ايران پخش شد، كه باعث شد تا استراو با پيش فرضي خاص و از باب تهديد كامل وارد ايران شود.
حاج بابايي  گفت: سفر استراو به تهران در شروع با تهديد بود اما پس از حضور او در كشورمان و روشن شدن برخي اخبار و مسائل تبديل به فرصتها شد.
حاج بابايي با تاكيد بر اينكه وزير امورخارجه انگليس با هدف گفتگو بر سه محور تكنولوژِي هسته اي، حقوق بشر و مبارزه با تروريزم وارد ايران شد تصريح كرد: برخورد و گفتگوهاي مسئولين ايران انديشه ها و پيش داوريهاي استراو را مورد خدشه و سوال قرار داد.
وي با اشاره به ناآرامي ها و حوادث اخير ايران گفت: استراو و مسئولين انگليس احساس مي كردند كه اين ناآرامي ها باعث مي شود  با يك موقعيت برتر وارد كشور شوند، در حاليكه اين مسائل ثبات ايران وفهم و شعور مردم از مسائل عمومي و جهاني را نشان داد.
اين عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: نوع برخورد مردم ايران با وقايع اخير  پشتيباني امريكا و توني بلر را از تحركات و ناآرامي هاي اخير نقش بر آب كرد.
وي افزود: در چهارمين سفر استراو به ايران مسئولين كشورمان از موضع قدرت و محكم با او برخورد كردند و به نوعي مسئولين ايران غرب را مورد سوال قرار دادند، بطوريكه استراو با صراحت موضع رسمي انگليس را بيان  كرد و پشتيباني توني بلر از ناآرامي هاي اخير ايران را موضع انگليس ندانست كه اين مسئله به نوعي عقب نشيني عاقلانه اي از سوي انگليس بود.
حاج بابايي اضافه كرد:اين سفر حاوي نكات مثبتي بود كه موقعيت بالاي ايران در دنيا را نشان داد، همچنين زماني  كه آمريكا از ژاپن در خصوص عدم امضاي قراردادهاي نفتي با ايران در خواست مي كند نشان از شكست اين كشور در مواضعي كه نسبت به مسائل داخلي ايران گرفته دارد كه شروع به تحت فشار گذاشتن كشورمان ازبيرون كرده است.
نماينده همدان تصريح كرد: ضعف در حركتها و ناآرامي هاي اخير ايران براي استراو كاملا ملموس شد ، ضمن اينكه وزير امورخارجه انگليس وحدت نظر و رويه ميان مسئولين و همچنين وحدت مردم در حفظ اصول و ارزشهاي نظام ودفاع از نظام و ايستادگي در برابر آمريكا را دريافت  كرد و قطعا به تمام كساني كه در آمدن او موثر بودند اين صدا را مي رساند.
نماينده همدان در خصوص سفر البرادعي به ايران كه با سالروز 18 تير مصادف شده است گفت: اولا حضور البرادعي در ايران يك امر طبيعي است و اينكه او در شرايط كنوني به ايران سفرمي كند يك امر مثبتي است به اين دليل كه ما به عنوان يك كشور دموكرات كه بر مردمسالاري اعتقاد داريم بايد بپذيريم كه اعتراضات درچارچوب قانون همواره در كشور وجود دارد و اشكالي هم ندارد.

کد خبر 8894

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha