کتابدار ایرانی مقالات ارائه شده در ایفلا را بررسی می‌کند

مهشید عبدلی عضو هئیت علمی کتابخانه ملی در اجلاس جهانی کتابداری (ایفلا) در سال جاری میلادی با ارائه مقاله‌ای به بررسی مقالات ارائه شده درکنفرانسهای قبلی ایفلا می‌پردازد.

به گزارش خبرنگار مهر، این عضو هئیت علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی در اجلاس جهانی کتابداری (ایفلا) که سپتامبر امسال (شهریور 88) در میلان ایتالیا برگزار می‌شود دو مقاله‌ در موضوعات مختلف کتابداری و پژوهشهای اسنادی ارائه می‌کند.

عنوان مقالات پذیرفته شده مهشید عبدلی عبارت است از: "روشهای تحقیق برای سنجش اثرگذاری استنادی مجموعه‌های دسترسی آزاد: مطالعه موردی بر مقالات کنفرانس سالانه ایفلا" و نیز "اثرگذاری استنادی تحقیقات کشاورزی دسترسی آزاد: مقایسه‌ای بین انتشارات دسترسی آزاد و غیر دسترسی آزاد".
 
مقاله نخست این عضو هیئت علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی در بخش "تحقیقات و تئوریهای کتابخانه‌ای و مقاله دوم هم در بخش کتابخانه‌های گروه ویژه کتابخانه‌های کشاورزی ایفلا در سال جاری ارائه خواهد شد.

مهشید عبدلی سال گذشته نیز مقاله دیگری با عنوان "تحلیل موضوعی سرفصل‌های دروس دانشگاهی پیوسته کتابداری و اطلاع رسانی: آیا واحد‌های درسی دانشگاهی با نیاز‌های شغلی مطابقت دارد؟" به هفتاد و چهارمین کنفرانس ایفلا ارسال کرد که برای ارائه پذیرفته شد اما به دلیل تاخیر کانادا در صدور ویزا، وی نتوانست این مقاله را در کبک ارائه کند.

هفتاد و پنجمین کنفرانس بین المللی فدراسیون جهانی انجمن‌ها و مؤسسات کتابداری (ایفلا) از اول تا پنجم شهریور 88 در میلان ایتالیا برگزار خواهد شد.

کد خبر 897379

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =