گسترش مالکیت عمومی فقط از طریق تعاونیها

مدیر کل تعاون استان تهران کمکهای بلاعوض در سهامدار شدن مردم و گسترش مالکیت عمومی از طریق تعاونیها را امکانپذیر دانست.

محمود حیدری در گفتگو با مهر تعداد تعاونیهای فعال استان تهران را 16 هزار تعاونی اعلام کرد و گفت: افزایش سهم بخش تعاونی در اقتصاد ملی و دستیابی به سهم 25 درصدی از سیاستهای کلان کشور است.

مدیر کل تعاون استان تهران یکی از راههای کمک به افزایش سهم تعاونیها را حمایت دستگاههای نظارتی و حمایتی دانست و اظهار داشت: در جزء 2 اصل 43 قانون اساسی بیان شده که برای ایجاد اشتغال، توزیع عادلانه فرصت ها و امکانات، دولت موظف است افراد را به شکل تعاونی با پرداخت وامهای بدون بهره حمایت کند و موجبات توسعه تعاونی ها را در کشور فراهم نمایند.

حیدری در بخش دیگری از سخنانش به سازوکارهای تکلیفی ارائه شده در این زمینه اشاره کرد و افزود: ایجاد بانک توسعه تعاون برای پشتیبانی مالی از فعالان اقتصادی بخش تعاون و ایجاد صندوق ضمانت سرمایه گذاری از جمله اقدامات حمایتی محسوب می شوند.

وی تشکیل تعاونیهای فراگیر ملی و ایجاد اولین شرکت تعاونی بیمه در کشور را از جمله اقدامات در اجرای اصل 44 قانون اساسی در بخش تعاون اعلام و تصریح کرد: کمکهای بلاعوض در سهامدار شدن افراد و گسترش مالکیت عمومی در کنار توزیع عادلانه درآمد نیز در قالب تعاونی ها پیگیری می شود.

مدیر کل تعاون استان تهران در پایان حمایتهای بیمه ای و تخفیفات مالیاتی برای کارفرمایان و شاغلان بخش تعاون را برشمرد و گفت: در اصل 44 قانون اساسی برای گسترش تعاونیها و ایجاد فعالیتهای جدید اقتصادی به شکل تعاونی، مزایای قابل توجهی در نظر گرفته شده است.

کد خبر 897527

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =