کمیته بازار برای افشای اطلاعات شرکتهای بورسی

مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار از تشکیل کمیته بازار در راستای افشای اطلاعات شرکتهای بورسی خبر داد و اعلام کرد با همکاری سازمان بورس به منظور جذابیت بازار سرمایه موضوع راهبری شرکتی پیگیری می شود.

حسن قالیباف اصل در گفتگو با مهر یکی از ابزارهای شرکت بورس در جهت ایجاد جذابیت در بازار سرمایه را تلاش برای شفاف تر کردن وضعیت و اطلاعات شرکتها عنوان و تصریح کرد: بر این اساس، شرکت بورس در پذیرش شرکتها بیشترین حساسیتها را دارد.

وی با تاکید بر اینکه در پذیرش شرکتها نهایت دقت را انجام می دهیم، افزود: اطلاعات اخذ شده برای پذیرش بانک صادرات در بورس بیش از اطلاعات اخذ شده برای پذیرش بانک تجارت بود و همچنین اطلاعات ارائه شده توسط بانک تجارت از اطلاعات ارائه شده توسط بانک ملت نیز بیشتر بود.

مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: آنچه سرمایه گذاران در بورس به دنبال آن هستند، بحث شفافیت اطلاعات شرکتها است.

وی از تشکیل کمیته بازار با برگزاری جلسات هفتگی در راستای افشای اطلاعات شرکتها خبرداد و افزود: در این جلسات اطلاعات شرکتهای دارای نوسان و اطلاعات ارائه شده توسط شرکتها و غیره بررسی می شود که کدام یک از شرکتها طبق دستور العمل افشا، اطلاعات خود را ارائه داده اند و کدام یک اطلاعات را ارائه نکرده اند.

قالیباف اصل ادامه داد: معاون ناشران و اعضای شرکت بورس و اوراق بهادار افشای اطلاعات را پیگیری می کند تا آنها را دریافت و به بازار منتقل کند.

وی همچنین یکی دیگر از اقدامات شرکت بورس با همکاری سازمان بورس برای ایجاد جذابیت در بازار سرمایه را پیگیری موضوع راهبری شرکتی عنوان و بیان کرد: البته این موضوع هنوز نهایی نشده است و در صورت نهایی و اجرا شدن، به بحث شفافیت بازار سرمایه کمک خواهد کرد.

به گفته مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار کار دیگری که توسط این شرکت صورت گرفته این است که پس از پذیرش، شرکتها رها نمی شوند، بلکه با ارسال نامه ای به مدیران این شرکتها، بر اساس شرایط تعیین شده و اخذ تعهدات از آنها، نظام  روابط سرمایه گذاران را به آنها اعلام و پیگیری می کنیم.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از ایجاد 35 هزار کد جدید در زمان عرضه سهام بانک صادرات در بورس خبرداد و تاکید کرد که قیمت سهام را کشش بازار و عرضه و تقاضا تعیین می کند، کما اینکه سازمان خصوصی سازی نیز قمت سهام عرضه شده را کارشناسی می کند.

کد خبر 897775

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =