قائم مقام شهردار منطقه 12 تهران از بازسازي و احياي بافت هاي فرسوده بازار تهران خبر داد.

علي محمدنژاد با اعلام اين مطلب در گفتگو با خبرنگار اجتماعي "مهر" گفت: شركت هاي مشاور باوند در اين زمينه به صورت فعال مشغول كار هستند وبه طور مستمر بازسازي و احياي بافت هاي فرسوده بازار تهران را دنبال مي كنند.

وي در ارتباط با اقداماتي كه تاكنون در اين زمينه صورت گرفته، افزود: اقدامات مناسبي انجام شده كه از جمله مي توان به كف سازي بازار با استفاده از مصالح مرغوب اشاره كرد.

معاون خدمات شهري و فضاي سبز شهرداري منطقه 12 گفت: همچنين با صرف هزينه بسيار زيادي مشغول ساماندهي و اصلاح معابر اصلي بازار تهران هستيم كه با نوع سنگ بسيار خوبي در حال انجام است.

محمدنژاد به وضعيت ديگر قسمت هاي بازار تهران اشاره كرد و افزود: در خصوص ديواره هاي بازار نيز تاملاتي صورت گرفته و كار آغاز شده است.

وي تاكيد كرد: قرار است بازسازي و احياي بافت هاي فرسوده بازار تهران با همان شكل بافت سنتي كه وجود دارد انجام شود.

قائم مقام شهردار منطقه 12 در خصوص مشكلات و معضلات ناشي از تردد چرخ هاي دستي در داخل بازار تهران گفت: شناسايي اين گونه موارد انجام شده و نظرسنجي هايي توسط مشاورين متخصص در اين زمينه صورت گرفته و نسبت به ساماندهي حمل و نقل در بازار و همچنين تردد چرخ دستي ها اقدامات مناسبي اتخاذ گرديده است.

محمدنژاد با اشاره به اين موضوع كه چندين سال است كه پيرامون احياي بافت هاي فرسوده بازار تهران كاري صورت نگرفته بود، افزود: قطعا بازسازي و احياي بافت هاي فرسوده بازار تهران زمان زيادي را به خود اختصاص خواهد داد كه شهرداري تهران همراه با مطالعات و تحقيقاتي كه در اين خصوص انجام مي پذيرد مشغول كارهاي اجرايي در اين زمينه مي باشد.

معاون خدمات شهري و فضاي سبز شهرداري منطقه 12 گفت: بازار تهران به عنوان ميراث فرهنگي كشور از اهميت خاصي برخوردار است كه بدون توجه به اجزاي آن كه وجود حجره ها مي باشد هيچ گونه ويژگي نخواهد داشت.

وي در ارتباط با سهم شهرداري تهران در خصوص بازسازي بافت هاي فرسوده بازار گفت: شهرداري تهران به تنهايي متولي اين كار محسوب نمي شود و سازمان ميراث فرهنگي نيز عهده دار وظايفي است كه به نظر مي رسد كمي كمرنگ شده است.

 

 

کد خبر 90324

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha