کلیسای کوچکی در ایتالیا توسط روسیه مرمت می‌شود

خبرگزاری مهر - گروه دین و اندیشه: مرمت کلیسای کوچکی در ایتالیا توسط روسیه، مخالفت کلیسای کاتولیک در هندوراس با کوتاچیان و انتخاب تویجری برای دو دوره به‌عنوان مدیرعامل آیسیسکو از اخبار کوتاه امروز خبرگزاری مهر هستند.

کلیسای کوچکی در ایتالیا توسط روسیه مرمت می‌شود

معاون رئیس جمهور روسیه در جمع خبرنگاران با اشاره به دیدار سران کشورهای صنعتی جهان به عنوان بخشی از اجلاس گروه هشت و دیدار از شهر زلزله زده لاکوئیلا و پیشرفت کارهای ساخت در آن به بازسازی کلیسای کوچکی در این شهر توسط روسیه اشاره کرد. این درحالی است که اکثریت جمعیت ایتالیا را کاتولیکها و اکثریت جمعیت روسیه را ارتدکسهای روسیه تشکیل داده‌اند.

تویجری برای دو دوره آینده مدیرعامل آیسیسکو شد

به دنبال برگزاری دهمین گردهمایی سازمان تربیت، علوم و فرهنگ اسلامی (آیسیسکو) در تونس عبدالعزیز بن عثمان تویجری از سوی شرکت کنندگان در این گردهمایی به عنوان مدیرعامل سازمان برای دو دوره آینده انتخاب شد. هر دوره سه ساله خواهد بود که وی تا 6 سال آینده مدیر عامل آیسیسکو باقی می‌ماند.

کلیسای کاتولیک درهندوراس با کودتاچیان مخالف است

بر اساس اظهارات یکی از کشیشان هندوراس که در تعامل نزدیک با کاردینال اسکار رادریگز مارادیاگا درهندوراس است، کلیسای کاتولیک روم در کودتای نظامی این کشور و خارج کردن رئیس جمهور از قدرت هیچ نقش نداشته است و در پشت صحنه برای ممانعت از خونریزی و درگیری فعالیت می‌کند. این درحالی است که مقامات هندوراس از آمادگی اسقفهای این کشور برای تشکیل یک کمیسیون و تقویت گفتگوها خبرداده‌اند.

تشریح پروژه‌های شورای اعجاز قرآن برای 5 سال آینده

شورای بین المللی اعجاز علمی قرآن و سنت استراتژیها و برنامه‌هایی را برای 5 سال آینده در نظر گرفته است که شامل تولید برنامه‌هایی در خصوص اعجاز علمی، راه‌اندازی شبکه ارتباط با علما و اندیشمندان در غرب و شرق، توسعه مطالعات علمی و استفاده از آنها در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، دینی و فرهنگی، آماده‌سازی مبلغان و خطیبان در خصوص آموزش اسلامی و اعجاز علمی قرآن و بازگشایی دفاتر بین المللی شورا در کشورهای مالزی، فرانسه، برزیل، بریتانیا، قطر، اسپانیا، کویت، امارات و امریکا می‌شود.

کد خبر 906895

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =