استقبال از شرکت ملی نفتکش برای تشکیل ناوگان حمل LNG

مدیرعامل شرکت مایع سازی گاز طبیعی با بیان اینکه برای حمل LNG تولید شده در پروژه ایران ال‌ان جی به 12 تا 13فروند کشتی‌ نیاز است، گفت: در این رابطه برای تشکیل ناوگان حمل LNG از پیشنهاد‌های شرکت‌ ملی نفتکش استقبال می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، علی خیر اندیش در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفت برای تامین کشتی‌های حمل LNG، در پروژه ایران ال ان جی، گفت: اخیرا مذاکره‌هایی با گروههای چینی و کره جنوبی برای ساخت 3 فروند کشتی ال‌ان‌جی بر با ظرفیت 156 تا 173 هزار متر مکعب انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه این 2 گروه برای فاینانس 70 تا 85 درصد ساخت کشتی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند، تصریح کرد: در این رابطه پیشنهاد شرکت چینی برای ساخت کشتی‌های 56 هزار متر مکعبی جالب‌تر به نظر می رسد.

مدیرعامل شرکت مایع سازی گاز طبیعی ایران همچنین با اشاره به دریافت 2 پیشنهاد از سوی شرکت‌های ژاپنی و اروپایی برای تحویل کشتی‌های ال‌ان‌جی بر دسته دوم، بیان کرد: در صورت تاخیر در تحویل کشتی‌های در دست ساخت می‌توانیم از 8 فروند کشتی‌های دسته دو در سال اول استفاده کنیم.

خیراندیش با یادآوری این موضوع که برای حمل ال‌ان‌جی تولید شد در ترین یک و دو ایران ال‌ان جی به 12 تا 13فروند کشتی‌ نیاز است، اعلام کرد: در رابطه برای تشکیل ناوگان حمل ال‌ان‌جی از پیشنهاد‌های شرکت‌ ملی نفتکش ایران استقبال می‌کنیم.

وی یادآور شد: همچنین در یک طرحی ممکن است ناوگان حمل LNG متشکل از 40 درصد سهام خریداران، 30 درصد سهام حمل و نقل و 30 درصد سهام شرکت مایع سازی گاز طبیعی ایران باشد.

گفتنی است، با تکمیل مراحل ساخت ترین های یک و دو پروژه ایران ال ان جی، سالانه حدود 10 میلیون و 500 هزار تن ال ان جی تولید خواهد شد.

کد خبر 906997

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =