يك هيات بلندپايه آمريكايي در ديدار با مقامات بلند پايه ليبي نگراني دولت بوش را از اطلاعاتي درباره دست داشتن طرابلس در حمايت از طرح ترور وليعهد عربستان ابراز كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روزنامه عكاظ، آدام ايرلي معاون سخنگوي وزارت امور خارجه آمريكا گفت اين هيات متشكل از ويليام برنز معاون وزير امور خارجه و كوفر بلاك مسئول مبارزه با تروريسم به معمر قذافي رهبر ليبي ديدار و گفتگو كرد.

به گفته وي، در اين ديدار به اطلاعات رسانه اي كه اوايل ماه جاري درباره دست داشتن حكومت ليبي در طرح ترور اميرعبدالله وليعهد عربستان اشاره شد .

به گفته اين مقام آمريكايي، اين اطلاعات باعث نگراني آمريكا شده است اما با اين حال واشنگتن هنوز به نتيجه نهائي در اين باره نرسيده است.

روزنامه نيويورك تايمز آمريكا 10 ژوئن (21 خرداد) از طرح پنهاني معمر قذافي رهبر ليبي براي ترور وليعهد عربستان پرده برداشت به نوشته اين روزنامه قذافي طرحي را براي ترور اميرعبدالله آماده كرده بود و يك سرهنگ اطلاعاتي خود و يك تبعه آمريكايي را مامور اجراي آن كرده بود، سرهنگ ليبيايي در عربستان و تبعه آمريكايي نيز در خاك كشورخود بازداشت شدند و پرده از اين طرح برداشتند.
اين دو در تحقيقات بعمل آمده اعتراف كردند از سوي قذافي مامور شده اند در يك نقشه پنهاني وليعهد عربستان را ترور كنند.

روزنامه الوطن عربستان هم 4 روز پيش به نقل از منابع خود فاش كرد رياض تصميم دارد جزئيات كامل توطئه ليبي براي ترور وليعهد عربستان را منتشر كند.

مقامات عربستان درحال حاضر تحقيقات خود را از محمد اسماعيل سرهنگ سازمان اطلاعاتي ليبي كه در حال حاضر به علت دست داشتن در اين طرح در رياض بازداشت شده است ، ادامه مي دهند.


کد خبر 90769

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha