نخست وزير مالزي تاكيد كرد تنها راه براي مقابله با اتهامات غرب به اينكه ميان اسلام و تروريسم ارتباط وجود دارد، وحدت و يكپارچگي جهان اسلام است.

به گزارش خبرگزاري مهر، عبدالله بداوي در گفتگو با روزنامه الرياض گفت : علت اينكه ديگران بويژه غرب به خود اجازه مي دهند به اسلام برچسب و اتهام حمايت از تروريسم بزنند به حالت تفرقه و دودستگي ميان كشورهاي اسلامي بر مي گردد.
بداوي تاكيد كرد: تنها راه براي برداشتن اين اتهامات از اسلام، وحدت و همبستگي كشورهاي اسلامي است.
وي گفت: اگر كشورهاي اسلامي متحد و يكپارچه شده و تنها با يك زبان سخن گويند و از دودستگي و اختلاف دور شوند بايد با شرح تعاليم ، آموزه ها و ارزش هاي واقعي اسلام نگرش و تفكر غلط غرب را نسبت به اسلام اصلاح كرد تا بتوان هر گونه رابطه ميان اسلام و تروريسم را زدود.
نخست وزير مالزي با اشاره به تحويل قدرت به عراقي با استقبال از اين موضوع  ابراز اميدواري كرد: امنيت وثبات به عراق بازگردد.
بداوي خاطرنشان كرد : جامعه بين الملل بايد به عراق براي بازپس گيري حاكميت كامل خود كمك كند.
نخست وزير مالزي بار ديگر حمايت كشورش را از مبارزات مشروع ملت فلسطين براي اعاده حقوق كاملشان اعلام كرد و از طرح صلح عادلانه و فراگير براي حل مشكل فلسطين دفاع كرد.
وي درباره تحفظات مالزي درباره عمليات شهادت طلبانه در مناطق فلسطيني تنها به اين نكته بسنده كرد: ما از مقاومت و مبارزه مشروع ملت فلسطين براي دستيابي به حقوق كاملشان حمايت مي كنيم.
وي درباره اينكه آيا براي بررسي تحولات منطقه اي و بين المللي، مالزي تصميم دارد نشست سازمان كنفرانس اسلامي را برگزار كند، گفت: هيچ تصميمي براي برگزاري نشست ويژه در آينده نزديك وجود ندارد اما اگر شرايط بين المللي ايجاد كند مالزي آن را بررسي خواهد كرد و در هر حال وجود اتفاق نظر ميان كشورهاي اسلامي لازم است.
نخست وزير مالزي در پايان خواستار توجه كشورهاي اسلامي به توسعه اقتصادي خود  با استفاده از برنامه هاي توسعه كوتاه مدت و طولاني ازطريق همكاري گسترده با يكديگر و و جذب سرمايه هاي خارجي و تبادل فناوري شد.

کد خبر 90782

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha